Kiemelt hírek

Két gól, két kiállítás…

A sereghajtó Zalaegerszeg 1-1-es döntetlent játszott a Pápa együttesével az OTP Bank Liga 11. fordulójában.
OTP Bank Liga, 11. forduló
Zalaegerszegi TE FC – Lombard Pápa Termál FC 1-1 (1-1)
Zalaegerszeg, 3000 néző. játékvezető: Kovács J. Z.
ZTE: Jahics – Kocsárdi, Bogunovic, Kovács Ge., Hidvégi – Szakály D. (A. Delics 88.), Máté, Kamber, Balázs Zs. (Hervas 65.) – Tököli (Meye 75.), Turkovs. Vezetőedző: Prukner László
Pápa: Szűcs L. – Dlusztus, Totadze, Nagy S., Rodenbücher – Ganugrava (Quintero 80.), Horváth L., Puri, Marics (Germán 91.), Lovrencsics (Zulevs 85.) – Ferenczi. Vezetőedző: Véber György
Gólszerzők: Turkovs (38.), illetve Dlusztus (32.)
Kiállítva: Bogunovics (45.), illetve Puri (51.)

Pápai lehetőségekkel indult a mérkőzés, majd fokozatosan került fölénybe a ZTE, helyzetei is adódtak, amelyek azonban kimaradtak. A 32. percben Ganugrava adott be jobbról egy szögletet, a hosszú saroknál álló Ferenczi visszafejelte a labdát a túloldalra, és a három méterre álló Dlusztus András a kapuba fejelt (0-1). A hazaiak szerencséjére gyorsan jött az egyenlítés, a 39. percben Kocsárdi adott be jobbról, labdája eljutott Turkovs elé, aki 11 méterről, jobbal, félfordulatból kilőtte a Pápa kapujának bal alsó sarkát (1-1). Ezután kiegyenlített játék folyt a pályán. Az utolsó percben Bogunovics utolsó emberként lerántotta Maricsot, így villant számára a piros lap.

A második félidő elején gyorsan egyenlővé vált a létszám, Puri feldobta magát a tizenhatoson belül, ami második sárga lapot ért. Tíz-tíz ember ellen egy darabig a Pápa játszott fölényben, majd a ZTE átvette az irányítást, több lehetősége is adódott, amelyek kimaradtak. A 92. percben Hídvégi adott be balról, a hosszú oldalon érkezett Meyé, de centiméterekkel lemaradt, ezzel elúszott a győzelem megszerzésének utolsó esélye is. Küzdelmes mérkőzésen döntetlen született, így a Zalaegerszeg továbbra is nyeretlen a bajnokságban.