Hírek

Siófok: egy döntetlen, egy győzelem

Szombaton két mérkőzést is játszott a Siófok: a Balmazújváros ellen döntetlen, a Veszprém ellen győzelem lett a vége.

Az első találkozón az ugyancsak NB II-es Balmazújváros ellen léptek pályára a siófokiak. A csapatból hiányzott Novák Alexisz és Pécseli Szilárd, mindketten belázasodtak, Tajti Norbert kapus pedig kisebb sérülés miatt hagyta ki a felkészülési mérkőzést. Helyükre Gubicza Gábor, Kiss Zsolt és Ambrusics Róbert került a kezdőbe.

A pörgős iramú találkozón Waltner remek passzát követően Pál András vette be Szalma Pál kapuját, de a folytatásban egyenlítettek a vendégek: egy baloldali beadás Fehér Zsoltról pattant a saját kapuba (1-1). A szünet után maradt a nagy küzdelem, helyzetek mindkét oldalon adódtak, de több gól már nem esett.

A második mérkőzésen az NB III-as Veszprém csapatát fogadta a Siófok, amelyben több fiatal is pályára lépett. Singer Róbert kisebb sérüléssel bajlódott, de vállalta a játékot, és megérte, mert ő szerezte az első gólt egy lecsorgó labdából. A kapuban Schäffer Dávid nagy bravúrral két százszázalékos ziccert is megfogott az utolsó húsz percben. A vendégek Singer góljára válaszolni tudtak Kálmán révén egy szép kontrából, de a félidő lefújása előtt Horváth Péter találatával újra megszerezte a vezetést a házigazda. Gárdos András nagyon sokat dolgozott, aminek az eredménye két gólpassz lett, a bosnyák támadó, Juszuf Dajics pedig kétszer talált a veszprémi hálóba (4-1) – tudósít az FGSZ Siófok honlapja.

Felkészülési mérkőzések

FGSZ Siófok – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (1-1)

Siófok

Siófok: Ambrusics – Kiss Zs., Tímár, Fehér Zs., Gubicza – Nagy D., Futó, Fülöp N., Pál A. – Ivancsics, Waltner (Horváth P.). Edző: Horváth Ferenc

Balmazújváros: Szalma – Vachtler, Papp, Forgács, Németh Á. – Nagy R., Kónya, Müller, Virág – Demjén, Belényesi. Cserék: Mester, Pintér N., Bakos, Privigyei, Oláh G. Edző: Híres Gábor

Gólszerzők: Pál A. (26.), illetve Fehér Zs. (öngól 35.)

FGSZ Siófok – Veszprém FC 4-1 (2-1)

Siófok

Siófok: Kis T. – Gárdos, Singer, Vass, Klujber – Horváth B., Bogáti, Peszmeg, Papp M. – Horváth P., Dajics. Cserék: Schäffer, Joó, Csizmadia, Sándor. Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Dajics (2), Singer, Horváth P., illetve Kálmán