A Szeged győzött a Szeged ellen

Sporttörténelmi edzőmérkőzést játszott szerdán a Szeged 2011 és a Tisza Volán SC.

Szeged NB II-es és NB III-as együttese egyaránt kőkemény bajnoki mérkőzésre készül a héten, mindkét legénységre az éllovas vár az előttünk álló fordulóban. A Szeged 2011 a Keleti-csoport százszázalékos éllovasa, a Mezőkövesd otthonában kísérli meg feledtetni a Ferencváros II elleni botlást (1-5), míg a Tisza Volán SC Szeged az Alföld-csoport címvédőjét, a Dunaharaszti MTK-t fogadja. A nagy feladatok előtt Tóth Bálint és Buchholcz Gábor legénysége szerdán felkészülési meccsen csapott össze – írja a szegedma.hu.

A hajtós és küzdelmes, ám roppant sportszerű kilencven perc mindkét együttes ráhangolódását nagyszerűen szolgálta, a szakmai stábok majd minden játékosnak lehetőséget tudtak adni (Lisztes Krisztián nem lépett pályára). A másodosztályú szegediek szereztek vezetést az első félidőben Geiger Norbert révén, majd a fordulást követően a Volán egyik csereembere, Kazi László egyenlített. A hajrában, öt perccel a lefújás előtt Farkas Zoltán egy megpattanó lövéssel aztán elérte azt a találatot, amellyel a magasabb osztályban szereplő gárdáé lett a győzelem.