Hírek

Tíz meccs után győzött újra a Siófok

A Siófok hazai környezetben 3-1-re nyert a Pápa ellen az OTP Bank Liga 17. fordulójában.
OTP Bank Liga, 17. forduló
FGSZ Siófok – Lombard Pápa Termál FC 3-1 (1-1)
Siófok, 500 néző. Játékvezető: Fábián
Siófok: Szatmári – Mogyorósi, Lengyel, Fehér Zs., Fejes – Tusori – Haraszti, Kecskés, Melczer (Lattenstein, 66.), Szabó J. (Huszák, 88.) – Sowunmi (Bali, 78.). Edző: Horváth Károly, ifj. Mihalecz István
Pápa: Szűcs L. – Tóth G. (Csepregi, 73.), Nagy S., Totadze, Présinger – Quintero (Szabó Z., 73.), Horváth L. (Farkas A., a szünetben), Ganugrava – Lovrencsics, Germán, Németh M. Vezetőedző: ifj. Bene Ferenc
Gólszerzők: Melczer (27.), Présinger (öngól, 68.), Tusori (79.), illetve Présinger (37.)

[p]Az első tíz percben a csapatok szinte egyáltalán nem voltak veszélyesek a kapura. A huszadik percben Szabó János húzott el a baloldalon, majd középre adta a labdát, ahol Sowunmi érkezett, de a Totadze az utolsó pillanatban tisztázni tudott. A 27. percben megint Szabó ívelt balról a túloldalon érkező Sowunmihoz, aki egyből visszajátszotta a labdát középre, Melczer Vilmos pedig a védőjét megelőzve egy méterről fejelt a hálóba (1-0). A 37. percben egy jobb oldali beadásnak alászaladtak a hazai védők, így az Présinger Ádám elé került, aki futtából, 16 méterről a kapu bal felső sarkába bombázott (1-1). A 39. percben Ganugrava lőtt 22 méterről, de Szatmári kapus a léc fölé tolta a labdát. Mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek, ám gól több már nem esett.[/p]

[p]A 68. percben Sowunmi iramodott meg, Présinger próbált tisztázni a tizenhatos előterében, de olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az végül saját kapujának bal alsó sarkában kötött ki (2-1). A 79. percben Bali adta be a labdát jobbról, s az érkező Tusori három méterről bólintott a kapuba (3-1). A 89. percben Csepregi lőtt 25 méterről, de a labda elkerülte a bal felső sarkot. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a balatoniak, akik egy látványos öngóllal szereztek vezetést, amit ezúttal nem adtak ki a kezükből, sőt Haraszti remek megoldása után Tusori révén újabb gólt lőve legyőzték a pápaiakat, akik egymás után hatodszor kaptak ki, negyedszer az új vezetőedzővel, Bene Ferenccel.[/p]