Egyre nagyobb bajban van a Pápa!

Az Újpest megszerezte első idegenbeli győzelmét, miután 1-0-ra nyert Pápán az OTP Bank Liga 16. fordulójában.
OTP Bank Liga, 16. forduló
Lombard Pápa Termál FC – Újpest FC 0-1 (0-0)
Pápa, 1500 néző. Játékvezető: Vad II István
Pápa: Szűcs L. – Présinger, Tóth G., Zulevs (Puri, 57.), Nagy S., – Rodenbücher (Szabó, 83.), Horváth L., Lovrencsics, Marics, Ganugrava (Farkas, 57.) – Ferenczi. Vezetőedző: ifj. Bene Ferenc
Újpest: Balajcza – Szokol, Pollák, Lipták, Snoyl (Kabát, 60.) – Nagy P., Tajthy, Barczi (Balogh, 69.), Takács – Lázár (Remili, 80.), Rajczi. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Lázár (68.)

[p]A héten lábközépcsont-törés szenvedett Simon Krisztián, az Újpest egyik alapembere, és rajta kívül Dvorschák, Vermes és Litauszki is sérült. Bojan Mihajlovics és Darko Markovics eltiltás miatt nem szerepelhetett Pápán, viszont Pollák Zoltán, Barczi Dávid és Remili Mohamed, valamint az eltiltását letöltő Rajczi Péter és Kabát Péter visszatért, a holland Ferne Snoyl pedig az első meccsét játszotta az NB I-ben. A hazaiaktól Dlusztus sérülés, Totadze eltiltás miatt hiányzott.[/p]

[p]Az első fordulóban a Pápa 1-0-ra nyert a Szusza Ferenc Stadionban. Az Újpestet akkor még Mészöly Géza, a bakonyiakat pedig Véber György irányította, azóta mindkét együttesnél edzőváltás történt.[/p]

[p]A Pápa kezdett aktívabban, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A harmincadik percig kellett várni az első igazi helyzetre, akkor viszont nagyon közel járt a gólhoz a vendégcsapat: Barczi Dávid baloldali beadásánál Rajczi Péter emelkedett a legmagasabbra, de Szűcs Lajos kapus nagy bravúrral odaért a bal alsó sarokba tartó fejesre! Ezután feléledt az Újpest, és áttevődött a játék a Pápa térfelére, de több nagy lehetőség már nem volt a szünet előtt.[/p]
[picture=”1903″ title=”Így örültek a győztes gólnak az újpestiek (fotó: ujpestfc.hu)”]
[p]A második felvonás rögtön egy fővárosi helyzettel indult, Lázár Bence középre tartó lövését könnyedén fogta Szűcs. Ezt követően jó ideig megint nem forogtak veszélyben a kapuk, egészen a 68. percig, amikor egy hibát kihasználva megszerezte a vezetést az Újpest. Présinger fejelt ki röviden egy beadást a saját tizenhatosán belül, Lázárhoz került a labda, aki fordult egyet, majd kilőtte a bal felső sarkot (0-1).[/p]

[p]A Pápa próbált egyenlíteni a hátralévő időben, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A hosszabbítás pillanataiban még volt egy-egy helyzet, de az eredmény már nem változott. Ahogy mondani szoktuk volt, tipikus egygólos mérkőzés volt ez! A hazaiak egy elmaradt büntetőt kértek számon a játékvezetőn, de nem volt igazuk, mert Vad II István hibátlanul fújt, a kritikus szituációkban is jó döntést hozott.[/p]

[p]Az Újpest szezonbeli első győzelmét szerezte idegenben, a Pápa viszont több mint két hónappal ezelőtt, szeptember tízedikén nyert utoljára, és az elmúlt öt meccsét egyaránt elvesztette – ebből hármat már az új edző irányításával…[/p]