A Kecskemét jól megverte a Pápát

A Kecskemét hazai pályán 3-0-s győzelmet aratott a Pápa ellen az OTP Bank Liga 13. fordulójában.
OTP Bank Liga, 13. forduló
Kecskeméti TE-Ereco – Lombard Pápa Termál FC 3-0 (2-0)
Kecskemét, 3000 néző. Játékvezető: Iványi
KTE: Németh G. – Maynard, Radanovics, Balogh B., Mohl – Szavics, Csukics (Gyurcsó, 54.), Bertus (Hegedűs, 84.) – Lencse, Stokics (Foxi, 75.), Bori. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Pápa: Szűcs L. – Nagy S., Tóth G., Rodenbücher, Présinger – Ganugrava, Horváth L. – Puri (Zulevs, 58.), Marics (Németh M., 58.), Lovrencsics – Ferenczi. Vezetőedző: Véber György
Gólszerzők: Stokics (18.), Bori (33.), Savics (tizenegyesből, 65.)

[p]A hetedik percben Szavics elvesztette a labdát, de Ferenczi 14 méterről a sarok mellé lőtt egy méterrel. A 16. perben Lencse László ugratta ki sarokkal a baloldalon Mohl Dávidot, aki tökéletesen adott középre, de az üresen érkező Csukics nyolc méterről elképesztő lyukat rúgott! A 18. percben Csukics a középpályáról kiugratta Jovica Stokicsot, aki 15 méterről a bal sarokba helyezett (1-0).[/p]

[p]A 22. percben Lencse 12 méteres, balról leadott lövését Szűcs Lajos kiütötte a léc alól. A bal oldali szögletet az ötös rövid sarkáról nem sokkal csúsztatta a hosszú sarok mellé Radanovics. A harmincadik percben Granugrava adott be balról, de Marics az ötösről fölé fejelt. A 33. percben Bori Gábor jobbal a bal sarokba tekert egy szabadrúgást hajszálpontosan, Szűcs mozdulni sem tudott a 17 méteres lövésre (2-0). A 42. percben Lencse ütötte estében kézzel Bertus elé a labdát, utóbbi a hálóba lőtt, de visszafújták.[/p]

[p]A Kecskemét az első perctől kezdve nagy erőkkel rohamozott, míg a Pápa egyáltalán nem jutott el a hazaiak kapujáig, így a félidőig kialakult kétgólos kecskeméti előny megérdemelt volt.[/p]

[p]Az 53. percben Ferenczi fejelt hat méterről kapura, de a labda mellé ment. A 64. percben Lencse indította a bal szélen Gyurcsó Ádámt, akit a tizenhatoson belül felrúgott Rodenbücher István! Büntető! Vladan Szavics a jobbra vetődő kapus mellett a bal sarokba lőtt (3-0)! A szünet után sem változott a játék képe, a biztos vezetés ellenére is a Kecskemét támadott és dolgozott ki helyzeteket. A harmadik találat végleg eldöntötte a találkozó három pontjának sorsát.[/p]