Visszatekintő az kilencedik fordulóra

Az OTP Bank Liga kilencedik fordulója sem hozott komolyabb változást.

[p]Tovább menetel a Debrecen és a Győr, képtelen nyerni a Zalaegerszeg, nem tud elmozdulni a tabella aljáról a Ferencváros és az Újpest.[/p]

[subhead]Gólok[/subhead]

[p]Húsz gólnak örültek a játékosok és az értük szorító drukkerek ebben a fordulóban. Ez közepes eredménynek számít, mérkőzésenkénti két és fél gólnak felel meg. Négy csapat nem rúgott gólt (FTC, Újpest, Vasas, Videoton), a DVSC viszont négyet. A legtöbb találat Debrecenben volt, hat, hiszen a hajdúságiak 4-2-re verték a Paksot. Az OTP Bank Liga gólátlaga tovább romlott: a kilenc forduló 72 meccse alatt 2,71-es gólátlagról számolhatunk be. Lőtt gólok tekintetében a Honvédtól (19 gól) átvette a vezetést a DVSC-TEVA (20), de dobogós még a Győri ETO és a Kecskemét 17-17 találattal. A legjobb gólarány is a debrecenieké (+13), az ETO a második (+12). A kapott góloknál a ZTE messze az első (-21), és az övéké a legrosszabb gólarány is: -17.[/p]

[p]A ZTE rúgta a legkevesebb gólt, ötöt. A Győr viszont csak ennyit kapott, a Videoton második, hattal.[/p]
[picture=”1289″ title=”A Siófok pontot szerzett Pécsett (fotó: pmfc.hu)”]
[p]A góllövőlista élén Danilo utolérte Pericset, így mindketten nyolc-nyolc góllal állnak. Danilo Oliveira megszerezte első akciógólját: hét büntetőtalálat mellett most először lőtt gólt a mezőnyből. Adamo Coulibaly kettőt vágott, így hat góllal ő a harmadik. A legjobb magyar a siófoki Melczer Vilmos, öt góllal (négy büntetőből), ő a negyedik helyen áll.[/p]

[p]A legtöbb gólt eddig paksiak látták, hiszen 15-19 a gólarányuk, azaz 34 találat esett az ő meccseiken. A Kaposvár a második (12-18), harminc góllal.[/p]

[subhead]Péntek, szombat, vasárnap vs. 1, X, 2[/subhead]

[p]Három forduló óta nincs idegenbeli győzelem a bajnokságban. A kilencedik fordulóban ötször nyertek az otthonjátszók és három helyen született döntetlen. Összesítésben tovább nőtt a hazai pálya fölénye: 72 meccsen 39 hazai győzelem, 19 döntetlen és 14 idegenbeli siker született a kilenc forduló alatt. Pénteken ebben a fordulóban egy meccs volt (hármas gólátlaggal), szombaton öt találkozón kilenc gól esett (átlagban 1,8), míg vasárnap a két meccsen nyolc gól volt (átlagban 4). Az eddigi legjobb átlagú nap továbbra is az első forduló péntekje volt, hét találattal.[/p]

[subhead]Lapok[/subhead]

[p]A sárga lapokban nincs változás: 38-at osztottak ki a bírók. 4,75 darab figyelmeztető kártyát jelent ez átlagosan és találkozónkként. Ami a kiállításokat illeti: 3 piros lap került elő. Egy-egy szombathelyi, pápai és kecskeméti mehetett előbb zuhanyozni. Nyolc lapot láttak három mérkőzésen is: Győrött (4-4 sárga), Kispesten (5-3 sárga) és Szombathelyen (2-4-es elosztásban a sárgák, 1-1 a pirosak). A legsportszerűbb meccs a Debrecen–Paks volt, ahol nem turkált a zsebében a játékvezető.[/p]

[p]A Pécs és a Honvéd 29 sárga lappal áll az élen, 26 van a Pápa neve mellett. A pirosaknál öttel a Haladás vezet. A Debrecen a legsportszerűbb tíz sárga lappal. Három (Pécs, Siófok, FTC) csapatból még nem volt kiállítás.[/p]
[picture=”1290″ title=”Danilo duplázott az Újpest ellen (fotó: ujpestfc.hu)”]
[subhead]Érdekességek, szériák[/subhead]

[p]A veretlenségüket még mindig őrzik a debreceniek és a győriek, a Zalaegerszeg azonban továbbra sem tudott nyerni. Legutóbbi öt meccsén nem kapott ki az éllovasokon kívül a Diósgyőr (három győzelem, két döntetlen) és a Kecskemét (egy győzelem, négy iksz). A harmadik fordulóban nyert utoljára – és eddig egyetlen alkalommal – a Kaposvár.[/p]

[p]Ebben a körben három büntetőt rúghattak a csapatok. A Honvédvól Danilo, és a Haladásból Kenesei értékesítette, de a zalaegerszegi Bujor kihagyta. A DVTK és az ETO továbbra sem lőtt tizenegyest, azonban a Pápa végre játszott egy olyan meccset, amin volt büntető, így már nincsen olyan csapat, amelyik ne látott volna a saját meccsén büntetőt.[/p]

[p]A ZTE az egyetlen csapat, amelyik még nem nyert, a Honvéd pedig az egyetlen, amelyik még nem játszott döntetlent. Két veretlenünk van: a DVSC és az ETO.[/p]

[p]Ha az első félidőket nézzük: a Honvéd vezetné a tabellát, második lenne az ETO, harmadik a DVSC. A Paks még egyszer sem vezetett 45 percnyi játék után. Tíz gólt rúgott az első játékrészben a KTE, a Paks pedig kilencet kapott.[/p]
[picture=”1291″ title=”Hat gól volt Debrecenben (fotó: dvsc.hu)”]
[p]A második félidőben ugyanez a dobogó, csak pepitában: DVSC, Honvéd, ETO. Itt a paksiak negyedikek, azaz ők ekkor szedik össze pontjaikat. A ZTE tökutolsó, mindössze két döntetlenje van a második játékrészben, az összes többit elveszítette. A Siófok és a ZTE csak egy-egy gólt rúgott fordulás után, a Paks 13-at.[/p]