Foci vb 2014

James Rodriguez, a gólrekorder

A kolumbiai James Rodriguez megszakítás nélkül öt világbajnoki mérkőzésen gólt szerzett. Ez először a perui Teofilo Cubillasnak sikerült a hetvenes években, majd a brazil Rivaldónak 2002-ben.

Rodriguez a pénteki, Brazília elleni negyeddöntőben büntetőből volt eredményes, de a 2-1-es vereség csapata kiesését jelenti, tehát nem tudja növelni góljai számát. Hatszor talált az ellenfél kapujába, ezzel vezeti a góllövőlistát.

Ami a góllövők klubcsapatokra lebontott statisztikáját illeti, továbbra is a német Bayern München vezet 14 találattal, a második a spanyol FC Barcelona (10), a harmadik pedig az angol Manchester United (8).

A bajnokságok rangsorát a német Bundesliga és az angol Premier League vezeti holtversenyben (31-31), a harmadik a spanyol élvonal (23).