93. perces öngóllal bukta el az ajándékba kapott vezetését az Inter

Alessio Morgese/NurPhoto via Getty Images

Potyagóllal jutott vezetéshez, de öngóllal bukott két pontot a címvédő Internazionale Monzában.

Matteo Darmian találatával hamar vezetést szereztek a vendégek, de erre azonnal válaszolt is Patrick Ciurria, így 11 perc után 1-1 állt az eredményjelzőn. Ezután a vezetést is megszerezte az Inter, de ez a hazai csapat védőjének, Pablo Marínak köszönhető. Az áruházi késelés miatt megsérülő védő először kezdett az őt ért támadás óta, a 22. percben pedig érthetetlen módon cselezgetni kezdett a saját tizenhatosán belül. Lautaro Martínez könnyedén leszerelte és a túloldalra kimozgó kapus visszaérése előtt a hálóba lőtt.

A slusszpoén viszont a végére maradt, mert a Monza ment előre az egyenlítés reményében. Egy 93. perces felívelt labdából ez sikerült is, Luca Caldirola és Denzel Dumfries egyszerre próbált fejelni, végül utóbbiról pattant a bal alsó sarokba a labda.

Az Inter négy nappal korábban vette el a Napoli veretlenségét, mivel azonban nem tudott nyerni Monzában, továbbra is 7 pont a lemaradása, a listavezető pedig egy meccsel kevesebbet játszott.