Élő Magyar foci

Gyengébb játékkal is magabiztos Fradi-siker a BL-ben

Koszticsák Szilárd / MTI
A hazai 2-0-s győzelem után Litvániában 3-1-re nyert a Ferencváros labdarúgócsapata a Zalgiris Vilnius ellen, és magabiztosan jutott be a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak többször is védekezésre kényszerítették a zöld-fehéreket. A néhány kevésbé veszélyes litván kapura lövést Dibusz Dénes sikeresen hárította.

Sallói István lett a Vidi új sportigazgatója
Hivatalossá vált a kinevezése.

Az első félidő hajrájában az albán Myrto Uzuni passzát értékesítve Ryan Mmaee szerezte meg a vezetést a Ferencvárosnak (0-1).

A második félidőből bő tíz perc telt el, amikor Somalia rövid ápolás után kénytelen volt lejönni a pályáról, helyére Sigér Dávid állt be.

A 72. percben ismét Ryan Mmaee talált be (0-2), és amikor már úgy tűnt, ez marad a végeredmény, a hajrá váratlan gólváltással zárult.

Előbb egy jobb oldali szögletet követően Pape Diaw szépített fejjel (1-2), azonban a vendégek szinte azonnal válaszoltak: a szlovák Robert Mak a 94. percben talált be a Zalgiris kapujába, beállítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

A BL-selejtező harmadik fordulójában a cseh Slavia Praha következik, az első meccset a jövő héten játsszák a Groupama Arénában.