Gabriel Jesus fejbe rúgta ellenfelét, Brazília emberhátrányban jutott be a Copa-elődöntőbe

Pier Giorgio Giavelli /Photosport via AFP

A címvédő és házigazda brazil, illetve a perui válogatott is bejutott a labdarúgó Copa America elődöntőjébe, írta az MTI.

A brazil csapat Chile legjobbjaival mérkőzött és a második félidő elején Lucas Paqueta góljával szerzett vezetést (1-0).

Szinte rögtön a találat után viszont nagyon nehéz helyzetbe került Brazília, miután Gabriel Jesust kiállította a játékvezető, az Eugenio Menával szemben elkövetett csúnya szabálytalanságáért.

A folytatásban a chileiek mindent megtettek az egyenlítésért, de a házigazda remekül védekezett, így megtartotta előnyét a lefújásig.

Az elődöntőben Peru lesz Brazília ellenfele, miután egy remek mérkőzésen, 3-3-as végeredményt követően 11-es párbajban legyőzte Paraguayt.

A brazil és a perui csapat a legutóbbi Copa Americán a döntőben találkozott egymással, s akkor 3-1-re előbbi nyert.

A másik ágon Uruguay–Kolumbia és Argentína–Ecuador mérkőzéseket játszanak a negyeddöntőben.

Copa América, negyeddöntő

Brazília – Chile 1-0 (0-0)
gól: Paqueta (47.)

Peru – Paraguay 3-3 (2-1) – tizenegyesekkel: 4-3
gól: Gustavo Gómez (21., öngól), Lapadula (40.), Yotun (80.), illetve Gustavo Gómez (11.), J. Alonso (54.), Ávalos (90.)