Szalaiéké a Bundesliga-szezon eddigi legnagyobb meglepetése

KAI PFAFFENBACH / POOL / AFP

Hatalmas meglepetésre a forduló előtt mindössze egy győzelemmel a kieső helyen szerénykedő Mainz 3-2-re legyőzte az RB Leipziget a német labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján.

Az esélyesebb vendégek – ahol Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót – kezdtek jobban, a 15. percben Tyler Adams vezetést is szerzett (0-1).

A 24. percben Moussa Niakhaté vágott be egy Gulácsiról kipattanó labdát (1-1).

De hat perc múlva már ismét a lipcseieknél volt az előny, ezúttal Marcel Halstenberg használt ki közelről egy védelmi hibát (1-2).

A 35. percben ismét Niakhaté villant (2-2).

A második félidőt a Mainz kezdte góllal, egy jobb oldali beadásra Leandro Barreiro érkezett a rövid sarokra, és Gulácsit megelőzve a rövid sarokba pörgetett (3-2).

A hazaiaknál Szalai a 66. percben lépett pályára, csapata pedig végül megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

A Mainz a második győzelmét aratta a bajnoki idényben, ezt megelőzően november 22-én Freiburgban tudott nyerni 3-1-re.

Az RB Leipzighez hasonlóan dobogós helyen lévő Bayer Leverkusen is vereséget szenvedett a tavaszi első körben, ráadásul otthon, a győztes Wolfsburg ezzel pontszámban beérte a tabellán vesztes riválisát. A Freiburgban Sallai Roland kisebb bokasérülés miatt nem állt a szakmai stáb rendelkezésére, csapata nélküle tartotta otthon a három pontot a Stuttgarttal szemben.

A Bielefeld hazai környezetben szenvedett 5-1-es vereséget a bajnokságban hét forduló óta veretlen Eintracht Frankfurttól. Megszakadt az Augsburg három forduló óta tartó rossz sorozata, ebben az időszakban egyetlen pontot sem szerzett, de most a vendég Union Berlint 2-1-re verte.

Az utolsó szombati meccsen folytatódott a Hertha pocsék sorozata, a berliniek az utolsó négy fordulóban csak egy pontot szereztek, ezúttal a Weerdertől kaptak ki otthon 4-1-re. A végén tényleg szükség lesz Dárdai Pál beugrására?!