Videó

Aligha ilyen Coutinho-táncra számítottak a Barca-szurkolók – VIDEÓ

Guidetti mindenkit sokkolt, vezetést szerzett az Alavés.

Bár Ernesto Valverde edző felsorakoztatta a sztárokat a Barcelona vasárnap esti bajnoki mérkőzésére, az első félidő nem a katalánok elképzelései szerint alakult. Philippe Coutinho a kezdőben kapott helyet, pályára került Messi, L. Suárez, Rakitic, Iniesta és Paulinho is, ám a vezetést az alsóházi Alavés szerezte meg a 23. percben (Guidetti).

Szegény Coutinho nagy csúszkálást mutatott be nem sokkal korábban, úgy tűnt, mintha jégen járna az oldalvonal mellett…

A 72. percben aztán megtört a jég, Luis Suárez góljával egyenlített a spanyol bajnokság éllovasa.

Bő tíz perccel később pedig már a Barca állt jobban: a Camp Nou-stadionban a kettőszázadik mérkőzését játszó Leo Messi fantasztikus szabadrúgással juttatta előnyhöz (2–1) az együttesét.

Ha nem is könnyen, de bezsebelte a három pontot az FCB, amely káprázatos, 18-3-0-s mérleggel áll a spanyol bajnokság élén.