Videó

Venezuela az első döntős az U20-as világbajnokságon – VIDEÓ

Tizenegyesekkel verték meg Uruguayt.

Elődöntőjéhez érkezett a Dél-Koreában zajló U20-as világbajnokság és az egyik ágon dél-amerikai, a másikon európai találkozót rendeztek. Az első mérkőzés az Uruguay-Venezuela összecsapás volt.

Érdekesség, hogy Venezuela rendes játékidős győzelem nélkül jutott el a négy közé, hiszen Japánt és az USA-t is hosszabbításban verték a kieséses szakaszban; míg Uruguay egy tizenegyesgóllal kerekedett felül Szaúd-Arábián, majd 2-2 után (melynek során szintén berúgtak egy tizenegyest) büntetőpárbajban jutottak az elődöntőbe.

Ezek után nem túl meglepő, hogy az elődöntő sem ért véget 90 perc alatt, hiszen a 91. percben egalizált Venezuela. Az új rendszerben lebonyolított tizenegyespárbajt aztán a Dél-Amerika északi részén fekvő ország fiataljai nyerték 4-3-ra.

A június 11-i döntőben az Olaszország-Anglia elődöntő győztese lesz Venezuela ellenfele.

Venezuela felnőtt szinten még sohasem járt világbajnokságon, ezzel ők az egyetlen nemzet, amely a CONCACAF-zóna csapatai közül még egyszer sem tudott kvalifikálni.