Videó

Átkozott videóbíró: percekig tombolt a stadion – hiába

Ritkán látni ekkora szívást: a 94. percben szerzett győztes gólt az AZ Alkmaar, ám a hatalmas ünneplés közben jött a hír – a videózás szabálytalanságot mutatott…

Minden jó, ha jó a vége, alighanem így gondolták az alkmaari szurkolók, amikor a Cambuur elleni Holland Kupa-elődöntő utolsó pillanatában – 0-0-s állásnál – bevették a kaput a kedvencek. Szinte felrobbant a stadion, akkora tombolás kezdődött, pályán és lelátón egyaránt.

Apró szépséghiba, hogy a játékvezető jelezte, visszanézik a gólt. Ez persze eltartott egy ideig, és az eredmény hidegzuhanyként hatott a hazaiakra, ugyanis megállapították, ami elsőre is elég egyértelmű volt: az egyik támadó szabálytalankodott a Cambuur kapusával szemben.

Maradt a 0-0, következett a hosszabbítás, majd az újabb dráma: a tizenegyespárbaj. Az AZ Alkmaar futballistái jobban céloztak, vagyis megint kezdődhetett a fieszta, ahol már senki sem volt ünneprontó…