Videó

Sopron–Fradi

A Ferencváros szinte az egész mérkőzést emberhátrányban játszotta, ám Böde Dániel mesterhármasával így is 3-1-re győzött Sopronban, és csoportelsőként jutott tovább.

Fagyponthoz közeli hőmérséklet, szakadó eső és felázott gyep fogadta a csapatokat Sopronban.

A harmadik percben vezetést szerzett a Sopron: egy pontos beadásra Nyilasi Bálint érkezett remekül, és 11 méterről, kapásból a kapuba lőtt (1-0). Kisvártatva emberhátrányba került a Ferencváros, mert gólhelyzetben történő szabálytalanság miatt a fiatal Valencsik piros lapot kapott.

A 23. percben Böde a kapunak háttal állva átvette a labdát, lefordult az emberéről, majd tíz méterről lőtt. A labda megpattant, és végül a hátraszaladó Marácziról szerencsésen a kapuba került (1-1). Az 57. percben Böde kilépett, a rosszul kimozduló kapus mellett eltolta a labdát, majd 13 méterről az üres kapuba lőtt (1-2).

Három perccel később Diallo vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd keményen lőtt. A labda kijött a vetődve védő Dénesről, a kipattanót Böde egyből a kapu közepébe bombázta (1-3).