Videó

Sport utca

Az NB II Nyugati-csoportjának nyolcadik fordulójában a ZTE FC 3-1-re nyert a BKV Előre otthonában.

A hazaiak kezdtek bátrabban, az első zalai helyzet a 16. percben alakult ki. A huszadik percig kellett várni az első ZTE-gólra: Budovinszky a jobb kapufa mellől a hosszú oldalra fejelte vissza a labdát (0-1). Újabb tíz perc múlva ismét megzördült a hazai háló: Grbics adott be jobbról, Menyhért letérdelve fejelt a labdába, Pavicsevics szemfülesen fejjel Szalai elé csúsztatta, akinek nem okozott gondot nyolc méterről a kapuba lőni (0-2).

A negyvenedik percben Hajdú Norbert eladta a labdát a saját térfelén, Michel a két zalaegerszegi középsővédő között kilépett, 12 méterről lőtt, Jahics bravúrral kiütötte a játékszert, de a jobbösszekötő helyén érkező Kiss Krisztián az üres kapuba gurított (1-2). A térfélcsere után bő egy perccel a csereember Tóth II Péter adott balról középre, a lepattanó labda Grbic elé jutott, akinek tízméteres lövése a kapu közepébe vágódott (1-3).

A mérkőzésen kidomborodott a ZTE nagyobb tudása, és néhány jó egyéni megoldás után biztosan nyert.