Videó

Megszakadt veretlenség

Az Újpest FC B-csapatának nem sikerült megismételnie a Szolnok és a DVSC-DEAC elleni hazai sikert, és vereséget szenvedett a Honvéd-MFA -tól az NB II ötödik fordulójában.

Az ötödik percben Popovics Bertold 28 méteres szabadrúgását védte nagy bravúrral Vereckei Dániel. Két perccel később Popovics szabadrúgását kellett hárítania a Honvéd kapusának. A 19. percben Magos lőtt 20 méterről kapufát, a kipattanóra Zaris csapott le és az üres kapuba passzolt (1-0). Az 54. percben még Horváth Richárd lőtt ballal hatalmas kapufát. Ezt követően a kispestiek percei következtek; előbb Nagy Mihály lőtt be közelről egy kapufáról kipattanó labdát (1-1), alig egy perccel később pedig Vólent Roland maradt egyedül a tizenhatoson belül és higgadtan a hosszú sarokba gurított, így egy óra játék után átvették a vezetést a vendégek (1-2). A lefújásig még a csereként beállt Szabó Bence került helyzetbe, de a csatár éles szögből az oldalhálót találta el, az utolsó percben Yadin Zaris kapu mellé fejelte Horváth Richárd beadását így 2-1-es vendégsikerrel zárult a találkozó.