Videó

FTC–Vasas 1-0

A Ferencváros hazai pályán 1-0-ra győzött felkészülési mérkőzésen a Vasas ellen, Grúz Tamás góljával. Az angyalföldieknél lehetőséget kapott Németh Botonddal, aki korábban tagja volt a Vasas Akadémiának, most Vácról tért vissza, valamint a Babos Barna, aki Felcsútról érkezett próbajátékra. Lassan melegedtek be a csapatok, aztán a volt Vasas-csatár, Beliczky Gergő előbb lesről talált a hálóba. Negyedóra elteltével egyre inkább a vendégek térfelére tevődött át a játék. A 19. percben egy jobbról belőtt szögletnél nem figyeltek kellően a védők, és a berobbanó Grúz éles szögből a hálóba csúsztatott (1-0). Az ezt követő időszakban csak nagy ritkán jutott el ellenfele kapujáig az angyalföldi együttes, amely folyamatosan védekezésre kényszerült. A félidő hajrájában Halasi Péter kapusnak többször kellett bravúros védést bemutatnia, hogy együttese ne kerüljön nagyobb hátrányba, illetve Hakola lövésénél a kapufa volt jó helyen. A rövid szünet után is inkább a hazaiak támadtak, mindkét oldalon egyre több cserejátékos jutott szóhoz, a tizenkilenc éves Lázár Benjamin többször is eljutott a Ferencváros kapujának előterébe, míg a másik oldalon néhány perccel a lefújás előtt egy távoli lövés után ismét a kapufa sietett a Vasas segítségére.