Videó

Kiesett a házigazda

A cseh válogatott bejutott a negyeddöntőbe, mivel szombaton 1-0-s győzelmet aratott a társrendező Lengyelország ellen az A-csoport harmadik fordulójában. Ezzel a lengyelek búcsúzni kényszerültek a további küzdelmektől. A győzelmi kényszer által hajtott lengyelek nagy lendülettel vetették bele magukat az összecsapásba, több mint negyedórán keresztül folyamatosan veszélyeztettek, lehetőségeik azonban rendre kimaradtak. A csehek húsz perc után megnyugodtak, igyekeztek minél többet birtokolni a labdát, s erre a lengyeleknek nem volt ellenszerük. A szakadó esőben gólhelyzetet bőven láthattak a szurkolók, a kapuba találni azonban a szünetig egyik gárdának sem sikerült. A folytatásban – a várakozásokkal ellentétben – nem úgy tűnt, mintha a lengyelek mindent meg akarnának tenni a győzelemért: alig-alig jutottak el a rivális kapujáig, miközben a csehek a biztos védekezésre építve, ellentámadásaikból több helyzetet is kialakítottak. Taktikájuk a 72. percben vezetett eredményre, egy ellentámadás végén Baros gurított a baloldalról középre húzó Jiracek elé, ő egy csellel elfektette védőjét, majd 11 méterről a kapu bal oldalába gurított (1-0). Bár ez valamelyest észhez térítette a házigazdákat, az utolsó negyedórában nem tudtak egyenlíteni, így kiestek.