Videó

Orosz gólparádé

Az ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokság nyitónapjának második mérkőzésén Oroszország 4-1-es győzelmet aratott a cseh válogatott felett. Az oroszok a 15. percben Dzagojev közeli bombájával szerezték meg a vezetést. Kevesebb, mint tíz perc múlva Arsavin parádés keresztlabdája után a középpályáról fellépő Sirokov finoman a hálóba helyezte a labdát. A 52. percben szépítettek a csehek, miután Pilar négy védő közül remekül mozgott el, majd a kapust kicselezve okosan gurított a hálóba (2-1). A 79. percben Dzagojev duplázott, a tizenhatoson higgadtan megnézte magának a kaput, majd a vetődő Cech szeme között a hálóba vágta a labdát. A kegyelemdöfést a csereként pályára lépő Pavljucsenko adta, 16 méterről bombázott a kapu jobb felső sarkába. A 4-1-es győzelem alapján mondhatni, hogy a továbbjutást illetően az oroszok már a spájzban vannak!