A törököket fogadtuk, 2-1-re kikaptunk az Európa-bajnoki selejtezőn.

U21-es Európa-bajnoki selejtező, 6. csoport, 10. forduló

Magyarország–Törökország 1-2 (1-0)
Felcsút Pancho Aréna. Játékvezető: Strukan (horvát)
Magyarország: Demjén – Szivacski, Lenzsér, Spandler (Murka, 68.), Barna Sz. (Kundrák, 85.) – Vida M. – Varga K. (Hegedűs, 93.), Hinora, Zsótér, Szalai A. – Bíró B. Szövetségi edző: Michael Boris
Gólszerzők: Vida M. (9.), illetve Hümmet (53.), Okutan (81.)
Kiállítva: Szivacski (91.)

Az Európa-bajnoki selejtező 6. csoportjának utolsó fordulójában a továbbjutásról már korábban lemaradó magyar U21-válogatott a három ponttal többet gyűjtő, harmadik helyezett törököket fogadta – egy győzelemmel még a harmadik hely megszerezhető volt.

Nem csak az U21-csapat sorsa dőlt el: az Észtországban egy pontot szerző felnőtt válogatott is búcsút mondhat a továbbjutásnak, amin igencsak felháborodtak a szurkolók.

Jól is kezdtek a mieink, valamivel lendületesebbek voltak, mint a vendégek, ez pedig már a kilencedik percben góllá érett: tűzijáték a török kapu előtt, melynek végén Vida Máté néhány méterről lőhetett a kapuba a védők lábai között (1-0). A kapott gól felrázta a törököket, de fél óra elteltével ismét a magyar csapat járt közelebb a gólhoz: ekkor Zsótér lövését védte a kapus. Meddő török fölény jellemezte az első félidő jelentős részét, de ezt nem igazán tudta komolyabb helyzetre váltani az ellenfél.

Magyar helyzetekkel indult a második félidő, ezért is jött hidegzuhanyként a török egyenlítés: az 53. percben egy távoli, bőven védhetőnek tűnő lövés talált utat a kapuba Demjén mellett (1-1). Nem sokkal később nagy helyzetben védett a magyar kapus, majd ismét ő volt munkában. Negyed órával a vége előtt magyar lövés halt el a török blokkban, de ezzel még nem volt vége: a 81. percben Okutan is bevette a magyar kaput (1-2). A végén még Szivacski gyűjtötte be második sárga lapját, így pár perccel megelőzte társait az öltözőben, az eredmény viszont már nem változott: 2-1-re nyertek a vendégek.

A magyar csapat az utolsó két selejtezőjén Málta és Törökország ellen is pont nélkül maradt, így 11 egységgel negyedik lett Belgium, Svédország és Törökország mögött.

Kiemelt kép: MLSZ Twitter

Chelsea's Argentinian striker Gonzalo Higuain (2nd R) celebrates with teammates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Burnley at Stamford Bridge in London on April 22, 2019. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /