Válogatott
Portugal's Rafa Silva scores the 1-1 goal next to Poland's defender Kamil Glik during the UEFA Nations League football match Poland v Portugal at the Slaski Stadium in Chorzow, Poland on October 11, 2018. (Photo by Janek SKARZYNSKI / AFP)

Cristiano Ronaldo távollétében is nyert Portugália – VIDEÓ

2018. 10. 11. 22:43

Vereséggel végződött Robert Lewandowski századik fellépése a lengyel válogatottban. Nemzetek Ligája-eredmények.

Csütörtök este a harmadik fordulóval folytatódott az UEFA új versenysorozata, a Nemzetek Ligája – egészen durva, hogy leszólta az NL-t a horvátok klasszisa, ahol ezúttal a legnagyobb figyelem az A-divízióban rendezett Lengyelország és a Cristiano Ronaldo nélküli Portugália összecsapására összpontosult – apropó, itt megmutattuk, mekkora gólt lőtt a napokban CR, esélye sem volt a kapusnak – de a legnagyobb fanatikusok akár a Koszovó–Málta vagy a Feröer-szigetek–Azerbajdzsán „rangadóval” is elüthették az időt.

A lengyelek kezdőcsapatában természetesen helyet kapott a Bayern München világklasszisa, Robert Lewandowski, akinek ez volt a századik fellépése a címeres mezben – a csatár a mai meccs előtt 55 gólt és 18 asszisztot számlált a válogatottban –, valamint a mostani idényben berobbanó Genoa-játékos, Krzysztof Piatek, aki már a 18. percben igazolta brutális formáját és vezetéshez juttatta csapatát – Piatek így már a 15. gólját szerezte zsinórban a tizenegyedik tétmeccsén.

Barcelona's French defender Samuel Umtiti (R) vies with Real Madrid's Welsh forward Gareth Bale (L) during the Spanish Supercup first leg football match FC Barcelona vs Real Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on August 13, 2017. (Photo by LLUIS GENE / AFP) / “The erroneous mention[s] appearing in the metadata of this photo by LLUIS GENE has been modified in AFP systems in the following manner: [Barcelona's French defender Samuel Umtiti] instead of [Barcelona's Poruguese defender Nelson Semedo]. Please immediately remove the erroneous mention[s] from all your online services and delete it (them) from your servers. If you have been authorized by AFP to distribute it (them) to third parties, please ensure that the same actions are carried out by them. Failure to promptly comply with these instructions will entail liability on your part for any continued or post notification usage. Therefore we thank you very much for all your attention and prompt action. We are sorry for the inconvenience this notification may cause and remain at your disposal for any further information you may require.”

A hátralévő időben azonban már egyáltalán nem élvezték a meccset a lengyel drukkerek: még a szünet előtt fordított Portugália André Silva találatával és Kamil Glik öngóljával, a térfélcsere után pedig ugyanott folytatták a vendégek, ahol abbahagyták, Bernardo Silva az 52. percben tovább növelte az előnyt.

A semmiből aztán a 76. percben felcsillant a remény a hazaiak számára, a lengyel ikon, Jakub Blaszczykowski remekül eltalált lövéssel szépített – igaz a portugálok jogosan reklamálták, hogy néhány másodperccel előtte a labda elhagyta a játékteret Grosicki beadásánál. A döntetlen viszont már nem jött össze a hazaiaknak, Portugália megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

A Nemzetek Ligája-meccsek mellett felkészülési találkozókat is rendeztek: Argentína Lionel Messi nélkül tömte ki ellenfelét, a spanyoloknál pedig ismét parádézott a Dortmundnál is remeklő Barca-kölcsönjátékos.

Bernardo Silva találatával lett 1-3

Blaszczykowski remek gólja, 2-3