Dibusz potyát kapott, Kádár öngólt rúgott

Az Ausztrálok is fejeltek egyet a saját kapujukba, de a végén ők örülhettek

Magyarország – Ausztrália 1-2 (0-0)
Groupama Aréna, Játékvezető: Matej Jug (szlovén)
Magyarország: Gulácsi (Dibusz, a szünetben) – Lovrencsics (Fiola, 72.), Vinicius, Kádár, Szabó J. – Vadócz, Varga J., Kleinheisler (Eppel, 65.) – Varga R., Szalai (Böde, 62.), Sallai (Varga K., 83.). Szövetségi kapitány: Georges Leekens.
Ausztrália: Ryan (Jones, a szünetben) – Risdon, Milligan, Sainsbury, Behich – Luongo (Jedinak, a szünetben), Mooy, Leckie, Rogic (Irvine, 63.)- Kruse (Arzani, 73.), Nabbout (Juric, a szünetben, Cahill, 80.) . Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk.

Gólszerzők: Sainsbury (87., öngól)Arzani (74.), Kádár (91., öngól)

A világbajnoki résztvevő Ausztrália válogatottját fogadta a nemzeti együttesünk a Groupama Arénában. Az első tíz percben ismerkedtek egymással a csapatok, nem forogtak veszélyben a kapuk. A 17. percben egy beadás után Kruse találta el a felső lécünket, ám a lövését már leshelyzet előzte meg.

A folytatásban elkezdett éledezni a magyar csapat: a 22. percben Varga Roland beadása után Szalai került helyzetbe, ám a rossz labdalevétel után Ryan ölelte magához a játékszert. Néhány minutummal később a meccs addigi legnagyobb lehetőségét szalasztotta el Szalai: Varga Roland labdaszerzés után kitűnően tálalt a csatár elé, ám ő a kivetődő kapus lábába rúgta a labdát. Az első félidő második fele egyértelműen a mienk volt, Kleinheisler kapásból 22 méterről szétbombázta a felső kapufát, majd a szünet előtt Kádár közeli fejesét a gólvonalról fejelte ki Risdon.

Szalah megtörte a csendet, Ramos szabálytalanságáról beszélt
„A karrierem legfájdalmasabb pillanata.”

Kicsit mintha az öltözőben maradtak volna a csapatok a második játékrész elején, eléggé leült a meccs, elmaradtak az izgalmak. A 60. percben Lovrencsics beadását Szalai az oldalhálóba fejelte. Felébredtek az ausztrálok is, nem sokkal később Irvine közeli löketénél Dibusznak kellett megtornáztatnia magát. A 74. percben a 19 éves Arzani a második labdaérintéséből beveszi a magyar kaput, húszméteres tekerését Dibusz csúnyán elvétette. 0-1

Dibusz potyáját IDE KATTINTVA nézheti meg!

A helyzetek száma alapján nem érdemeltünk volna vereséget, és ha már nekünk nem sikerült a gólszerzés, akkor Sainsbury gondolta úgy, hogy besegít: Fiola beadását bólintotta saját kapujába a kimozduló kapus mellett. 1-1

Amikor felcsillant egy apró reménysugár, hogy esetleg nyerhetünk az utolsó percekben, akkor Kádár egy öngóllal azt szerte is foszlatta: Irvine beadásába olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda Gulácsi lábai között csordogált a hálóba. 1-2

Az ausztrálok öngólja:

Kádár öngólja:

A magyar válogatott így negyedik idei mérkőzésén is nyeretlen maradt Georges Leekens irányításával.