Válogatott

A világ egyik legjobb csapatát csak megszorongatni tudta a válogatott

De a világbajnoki selejtező vége így sem lett szoros.

Szombathelyen folytatta szereplését a magyar női válogatott a világbajnoki selejtezősorozatban. A mieink a csoportot hibátlanul, kapott gól nélkül vezető svédeket fogadták.

Már a 17. percben előnyben volt ellenfelünk – Seger révén –, alig nyolc perccel később pedig növelte a különbséget – ekkor Jakobsson talált be (0-2). A szünetig már nem változott az eredmény, a második félidőben viszont visszajöttek a magyar remények: Vágó Fanny a 63. percben szépített (1-2).

A magyar találatot sajnos nem követte újabb, viszont a vége előtt nem sokkal a svédek még lőttek kettőt: 4-1-re nyertek; a magyar csapat öt forduló után továbbra is egy ponttal áll.

Markó Edina tanítványai nem pihennek sokat: hétfőn már a horvát válogatott vendégeként lépnek pályára, szintén vb-selejtezőn.

Női világbajnoki selejtező, 4. csoport, 5. forduló

Magyarország–Svédország 1-4 (0-2)
Szombathely, játékvezető: Raudzina (lett)
Magyarország: Szőcs – Szabó V., Szeitl, Turányi, Tóth A. – Fenyvesi, Rácz, Csiszár – Kocsán (Mosdóczi, 52.), Vágó (Zágor, 91.), Jakabfi (Kaján, 76.). Szövetségi kapitány: Markó Edina

Gólszerzők: Vágó (63.), illetve Seger (17.), Jakobsson (25.), Blackstenius (87.), Larsson (93.)