U17: utolsó perces góllal kapott ki a válogatott

Izrael győzelemmel kezdte az Eb-selejtezőt.
U17-es Európa-bajnoki elitkör, 2. csoport, 1. forduló
Magyarország–Izrael 0-1 (0-0)
Telki, játékvezető: Strukan (horvát)
Magyarország: Ásványi – Majnovics, Bolla, Mocsi, Kovács K. – Tímári, Szoboszlai, Csonka (Lipóth, 75.), Szerető (Csoboth, 53.) – Schön, Szendrei (Bencze, 60.). Szövetségi edző: Szélesi Zoltán
Gólszerző: Hen (79.)

A horvátországi Európa-bajnokságért száll harcba a hazai rendezésű elitkörben a magyar U17-válogatott. Szélesi Zoltán csapata az első fordulóban Izraellel találkozott Telkiben.

Az első félidőben nagyon komoly lehetőség egyik csapat előtt sem adódott, talán kicsivel a vendégek voltak közelebb a gólhoz – 0-0-lal zárult az első negyven perc. A folytatásban aztán a mieink kezdtek dominálni, és csak a vendégek kapusán múlt, hogy nem szereztük meg a vezetést egy remek akció végén. Többet volt nálunk a labda, a biztos védekezéséből azonban egyik fél sem engedett. A hajrába érve egy izraeli kontra okozott némi riadalmat, de a védelem jól zárt. Az utolsó előtti percben viszont már nem: az izraeliek a szögletzászlónál kavargattak, majd a beadás teljesen üresen találta Hent, aki a hosszú sarokba lőtt (0-1). Ziccerünk volt még az egyenlítésért, de az kimaradt: 1-0-s vereséggel kezdett a magyar csapat

A mieinkre csütörtökön a norvégok ellen 2-2-vel kezdő oroszok várnak, vasárnap pedig Norvégia ellen zárul a selejtezőtorna.