Válogatott

Spanyolország nyolcig jutott, az olaszok magabiztosan verték Izraelt

Morata és Diego Costa is duplázott, Olaszország emberhátrányban is betalált. Eredmények a vb-selejtezőkről.

Hétfőn tovább folytatódtak a Vb-selejtező mérkőzései, pályára lépett többek között Spanyolország, Olaszország és Horvátország is.

A spanyolok az első félidőben csupán egy gólig jutottak a szerény képességű Liechtenstein ellen, ám a második játékrészben megrázták magukat a hispánok, és végül 8-0-ra tömték ki a vendégeket. A hazaiaknál Diego Costa, David Silva és Álvaro Morata is duplázott.

Olaszország már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Izraelben, a Kínában légióskodó Pellé és Candreva is betalált, utóbbi tizenegyesből. A büntető után négy perccel szépítettek a hazaiak, sőt a második játékrészben Chiellini második sárga lapja után emberelőnybe is kerültek. Egyenlíteni azonban nem tudtak, sőt az olaszok szerezték meg a harmadik góljukat Immobile révén, így magabiztosan behúzták a három pontot.

A franciaországi Eb-n is remeklő Wales ismét gálázott, ezúttal Moldova volt az áldozat. A gólgyártás nehezen indult be, Vokes a 38. percben törte fel a vendégek védelmét, Gareth Bale pazar beadása után fejelt a hálóba. Az első félidő vége előtt egy perccel még Joe Allen is betalált, így nyugodtan sétálhattak be az öltözőbe a hazaiak, akik aztán a fordulást követően sem álltak le. Bale az 51. és a 95. percben is eredményes volt, így egy négyesbe szaladt bele Moldova.

Az Albánia-Macedónia mérkőzést a 77. percben 1-1-es állásnál félbeszakította a játékvezető a rendkívüli időjárási körülmények miatt, majd miután nem állt el a szakadó eső be is szüntette a találkozót. A meccset kedden délután fejezik be.

Szerbia–Írország 2-2 (0-1)

Gólszerző: Kosztics (62.), Tadics (tizenegyesből, 69.), illetve Hendrick (3.), Murphy (81.)

Wales–Moldova 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Vokes (38.), Allen (44.), Bale (51., tizenegyesből 95.)

Albánia–Macedónia 1-1 (1-0) – az időjárási viszonyok miatt a 77. percben félbeszakították, folytatás kedden

Gólszerzők: Sadiku (9.), illetve Alioski (51.)

Izrael–Olaszország 1-3 (1-2)

Gólszerzők: Ben Haim (35.), illetve Pellé (14.), Candreva (tizenegyesből, 31.), Immobile (83.)

Kiállítva: Chiellini(55. – Olaszország)

Spanyolország–Liechtenstein 8-0 (1-0)

Gólszerzők: D. Costa (10., 67.), S. Roberto (55.), D. Silva (59., 91.), Vitolo (60.), Morata (82., 83.)

Horvátország–Törökország 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Rakitic (tizenegyesből, 44.), illetve Calhanoglu (45+3)

Ukrajna–Izland 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Jarmolenko (41.), illetve Finnbogasson (6.)

Finnország–Koszovó 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Arajuuri (18.), illetve Berisha (tizenegyesből, 60.)