Válogatott

Mit adott nekünk Király Gábor?

A válogatottságtól visszavonuló kapus pályafutása a számok nyelvén.

A Haladás kapusa, a 40 éves Király Gábor kedd este bejelentette, hogy visszavonul a magyar válogatottól, amellyel nyolcaddöntőig jutott a franciaországi Európa-bajnokságon.

Íme, néhány érdekesség a szombathelyi játékos eddigi karrierjéből:

107

Ennyiszer szerepelt a válogatottban: az első meccsét 1998. március 25-én játszottak Bécsben az osztrákok ellen (3-2 ide), a búcsúját pedig idén június 26-án Toulouse-ban a Belgium elleni Európa-bajnoki nyolcaddöntő (0-4) jelentette. 13 alkalommal lecserélték, háromszor be, a többi találkozón kezdő volt. 107 válogatottságával magyar csúcstartó.

9

Ennyi klubcsapatban szerepelt felnőtt pályafutása során: Haladás, Hertha BSC, Crystal Palace, West Ham United, Aston Villa, Burnley, Bayer Leverkusen, 1860 München, Fulham. A felsoroltak közül egyedül a WHU színeiben nem védett bajnoki meccsen.

5

Ennyi volt a legtöbb gól, amit egy válogatott mérkőzésen kapott, erre 2001. augusztus 15-én a Népstadionban a németek ellen került sor (2-5). Ő védett 2002. április 17-én Debrecenben a magyar-fehérorosz 2-5-ös meccsen is, de a szünetben 1-4-nél lecserélték.

5

Ennyi volt a legtöbb válogatott mérkőzés, amelyen sorozatban nem kapott gólt. Mindez nem is olyan régen történt, ugyanis 2014. november 14-én a magyar–finn (1-0) Európa-bajnoki selejtezővel kezdődött, a magyar–göröggel (0-0), a magyar–litvánnal (4-0) és a finn–magyarral (0-1) folytatódott, majd tavaly szeptember 4-én a magyar–románnal (0-0) zárult. A statisztikai hűség kedvéért jegyezzük meg, hogy a litvánok ellen a szünetben állt be csereként.

5

Ennyiszer választották az év legjobb magyar labdarúgójának, vagyis ennyi alkalommal kapta meg a Magyar Aranylabda elismerést (1998, 1999, 2000, 2001, 2015). Ezen kívül a Bundesliga legjobb kapusává (1998) és az évtized legjobb magyar kapusává (2010) is választották.