Válogatott

Gól nélküli döntetlen az elefántok ellen

Fantasztikus hangulatban ikszelt a magyar válogatott az Európa-bajnokság előtti utolsó hazai mérkőzésén.
Magyarország–Elefántcsontpart 0-0
Groupama Aréna, 19900 néző. Játékvezető: Glodjovics (szerb)
Magyarország: Király (Gulácsi, a szünetben) – Fiola, Lang, Juhász, Kádár – Nagy Á. (Böde, 70.), Pintér, Kleinheisler (Gera, a szünetben) – Gyurcsó (Nikolics, 63.), Szalai (Sallai, 79.), Dzsudzsák (Vida M., 89.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Elefántcsontpart: Gbohou – M. Bagayoko, Bailly, L. Kone, Kanon (Bamba, 75.) – Seri, Diomande (Kessie, a szünetben), S. Kalou (Konate, 66.) – Gradel (T. Toure, 66.), Kodija (Sio, 85.), Angban (N’Guessan, 90.). Szövetségi kapitány: Michel Dussuyer

Pénteken 18 órától a magyar válogatott utolsó hazai felkészülési mérkőzését játszotta az Európa-bajnokság előtt. A mieink az éppen Párizsból érkező, Afrika-bajnok Elefántcsontparttal csaptak össze.

A találkozóról ezúttal is a helyszínről, folyamatosan frissülő hírfolyamunkban számoltunk be:

93. perc: Véget ért a mérkőzés. Nem kaptunk gólt, nem lőttünk gólt. Az első félidőben akadtak lehetőségeink, a második már szinte csak a cserékről szólt.

90. perc: Az utolsó csere: Angban jön le, N’Guessan válthatja meg a világot a hátra lévő időben, ami a három perc hosszabbítás lesz.

89. perc: Vida Máté is beáll a mieinknél, Dzsudzsák hagyja el a pályát

85. perc: A vendég oldalon Kodijának ér véget a meccs, helyén Sio.

83. perc: Az utóbbi percek eseménytelenül telnek. A szurkolók azonban továbbra is hajtják előre a csapatot, szól a “Mindent bele!”.

79. perc: Hazai csere: Szalai megy le, helyén pedig a debütáló Sallai.

75. perc: Régen volt csere… Az elefántoktól Konan megy le, Bamba áll be.

75. perc: Szalai a kapuval szemben 22 méterről lő, de nagyon fölé. Ismét füttyöt kap.

71. perc: Szalai, Böde, és Nikolics is a pályán. Egyértelmű Storck szándéka: győzni kell!

70. perc: Nagy Ádám helyére érkezik a szurkolók nagy örömére Böde Dániel.

66. perc: Kettőscsere a vendégeknél: Gradel helyett Thomas Toure, és Kalou helyett Konate.

63. perc: Érkezik is a lengyel bajnokság gólkirálya, Gyurcsó hagyja el a pályát.

61. perc: Nikolicsot magához hívja a kapitány, perceken belül beáll a Legia támadója.

59. perc: Nikolics, Kocsis, és Böde melegít. Bödét már a szurkolók is követelik.

56. perc: Pintér 40 méterről vállalkozik, életerős lövése fölé ment. Próbálkozásnak szép volt.

53. perc: Az eddigi legnagyobb vendég helyzet. Gradel jobb oldali beadása üresen találta meg Kalout, aki óriási ziccerben fölé fejelt.

47. perc: Rögtön szöglet, ezúttal is Dzsudzsák, és ezúttal sincs veszély.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A mieinknél két csere: Király helyett Gulácsi, Kleinheisler helyett Gera a pályán. A vendégeknél Diomande helyett Kessie játszik.

A megállapodás szerint mindkét kapitány számára hat-hat cserelehetőség áll rendelkezésre. Várhatóan ezt ki is használják a második félidőben.

45. perc: Véget ért az első játékrész. Gyurcsó, Kleinheisler és Szalai előtt is adódott lehetőség, egyelőre azonban ezek kimaradtak. Az elefántok nagyon gyengén játszanak, láthatóan nem pörögtek fel a mérkőzésre.

44. perc: Unalmasan telnek az első félidő utolsó percei, nincs kapura lövés egyik oldalon sem. Egy perc a hosszabbítás.

41. perc: Ígéretes kontra közben Szalai íveli Gyurcsó mögé a labdát. Ebben több volt, a közönség kifütyüli a csatárt.

36. perc: Dzsudzsák sokadik szögletét húzza le könnyedén Gbohou. Közben Gera és Gulácsi ment el melegíteni.

33. perc: Mi maradt ki! Gyurcsó a bal szélen egy az egybe vitte a kapusra a labdát, a lövése Gbohouról kipattant éppen Szalai elé, akinek csak egy védő mellett kellett volna elpasszolnia a labdát az üresen tátongó kapuba, de nem sikerült….

30. perc: Kleinheisler csapott le egy labdára 23 méterre a kaputól, és futtából megpróbálta átemelni a kint kószáló kapust, de fölé ment a kísérlet. Az eddigi legnagyobb helyzet volt.

28. perc: Kanon ment el a bal szélen, beadása azonban túl magas volt a támadóknak, így csak kifelé tudták csúsztatni a labdát.

24. perc: Ismét sarokrúgást végezhettünk el, Dzsudzsák beadásába Fiola azonban csak belekotorni tud, kirúgás.

19. perc: Gyurcsó bal oldali veszélyes szabadrúgását menti szögletre Gbohou, ami aztán veszélytelenül sül el.

18. perc: A meccs első sárgalapját Bagayoko kapja, Gyurcsót nem bírta tartani a vendégek játékosa

15. perc: Kalou első szögletét Szalai fejelte ki az alapvonalon túl, a második sarokrúgást is könnyen hatástalanítjuk.

12. perc: Gyurcsó cselezgetett a bal oldalon, lövése lepattant egy védőről, de a labda éppen Pintér elé került a tizenhatoson belül, aki ígéretes helyzetből szintén az ellenfelét találta telibe.

Király Gábor 1998 óta 102. alkalommal ölti magára a címeres mezt. Eddig holtversenyben állt a válogatottsági örökrangsor élén az Aranycsapat legendás játékosával, Bozsik Józseffel, de mostantól már egyedül lesz rekorder.

10. perc: Dzsudzsák a jobb oldalról egészen középre cselezte be magát, lövését azonban blokkolták a vendég védők.

8. perc: Fiola törhetett volna be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, de egy kicsit hosszú labdát kapott, és nem tudta átvenni a labdát, így meghiúsult a támadás.

Nagy erőbedobással kezdett a magyar szurkolótábor, zúg a “Hajrá magyarok”

3. perc: Dzsudzsák szabadrúgása 30 méterről a sorfalban köt ki, a kipattanót Gyurcsó küldi kapura, de veszélytelen.

1.perc: Elkezdődött az összecsapás, a magyarok indították útjára a labdát.

Fantasztikus hangulatban megérkeztek a főszereplők a pályára. A két himnusz után indul is a mérkőzés.

A két csapat befejezte a bemelegítést, és bevonultak az öltözőbe. Tíz perc múlva kezdődik a találkozó.