Kijutott a magyar válogatott az Európa-bajnokságra – Magyarország–Norvégia 2-1

Priskin Tamás gólja után Böde fejese döntött.
Európa-bajnoki pótselejtező, visszavágó
Magyarország–Norvégia 2-1 (1-0)
Groupama Aréna, 22 ezer néző. Játékvezető: Carballo (spanyol)
Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Nagy Á., Elek Á. (Pintér Á., a szünetben) – Lovrencsics, Kleinheisler (Németh K., 75.), Dzsudzsák – Priskin (Böde, 62.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Norvégia: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Aleesami – Skjelbred (Berget, 80.), Tettey, Johansen, Elyounoussi (Pedersen, a szünetben) – Ödegaard (Helland, a szünetben), Henriksen. Szövetségi kapitány: Per-Mathias Högmo
Gólszerzők: Priskin (13.), Nyland (öngól 83.), illetve Henriksen (87.)
Továbbjutott: Magyarország (3-1, kettős győzelemmel)

A magyar válogatott vasárnap este a norvégokat fogadta az Európa-bajnoki pótselejtező visszavágóján. A magyar csapat 1-0-s előnyt szerzett idegenben, így ha nem kap ki, akkor biztosan kijut a 2016-os franciaországi tornára.

A csapat nem, hogy nem szenvedett vereséget, ismét legyőzte riválisát, így kettős győzelemmel kvalifikálta magát a tornára.

A mérkőzés előtti eseményeket és a találkozót is folyamatosan frissülő hírfolyammal követjük:

Illusztris vendégek a lelátón: a Benfica, a Marseille, az AC Milan, a Wolfsburg és az Osmanlispor megfigyelői is a helyszínen követték a meccset. Eladták magukat a fiataljaink? Klienheisler is remekül játszott, Nagy Ádám teljesítményére pedig alig találunk szavakat – hatalmasat robotolt.

VÉGE! Kijutottunk az Európa-bajnokságra!

Három perc a hosszabbítás.

Szépít Norvégia. Király védése után Henriksen szépít (2-1).

Öt perc vissza. Ez meg kell, hogy legyen!

ELDŐŐŐŐŐLT!

Böde fejese után kapufa, a visszavágódó labdát Nyland védi be! 2-0!

Böde is besárgul, nagyot harcol. Utolsó csere a vendégeknél: a sérült Skjelbredet Berget váltja.

79. perc: nem sokkal megy fölé egy norvég lövés.

KIRÁLY GÁBOR! Mekkorát védett! Marad az 1-0. Öt méterről, ziccerben lőhettek a norvégok.

Utolsó cserénk: Kleinheisler helyére Németh Krisztián. 15 perc van még vissza.

Nagy Ádám is kap egy sárga lapot.

Dzsudzsák hatalmas szólója végén Nyland bravúrral védi a lövést.

Az első meccs főhőse, Kleinheisler blokkol óriásit egy szöglet után.

Ígéretes akció, kezeznek a norvégok, nem szól a síp, Lovrencsics lő mellé.

Böde fordult le emberéről, Forren kézzel-lábbal tudta csak megtartani – sárga lap!

Priskin Tamás kap vastapsot! Böde Dániel váltja!

Fél óra van vissza. Komoly helyzetben fejeltek mellé a norvégok. Ráadásul szöglet. Királyt akadályozták, szabadrúgás kifelé.

Nagy kontra!!! Dzsudzsák lőtt kapufát!

Mint az előbb: norvég szabadrúgás landol Király Gábor kezében. 55. perc.

Király ölel magához egy újabb beívelést.

Bekezdtek a norvégok: Király hóna alatt száll mellé egy veszélyes szabadrúgás.

Norvég szöglet nyitotta a második játékrészt. Veszély volt benne, a góltól messze volt.

Elkezdődött a második félidő! Pintér beállt, Elek Ákos helyére. Ödegaard sincs már pályán, kettőt cseréltek a norvégok.

Pintér Ádám melegít a szünetben. Lehet, hogy már a szünet végén beáll.

Hosszabbítás már nem lesz. Ha nem kapunk ki, kijutunk a jövő nyári Európa-bajnokságra.

Szünet! Az utolsó percekben csak kerestük a labdát, de a félidő összképe alapján teljesen joggal vezetünk 1-0-ra!

Megúsztuk! A 45. percben Hovland fejelt kapufát egy szögletet követően.

A játékrész utolsó öt percébe érünk. Beadásokkal próbálkoznak a norvégok, de esélyük sincs Guzmicsékkal szemben. Közben kontra: Priskin harcol ki szögletet.

Lovrencsics érkezett. Centikkel lőtt mellé. 36. perc.

Dzsudzsák szabadrúgása Nyland ölében hal el. Most többet van nálunk a labda.

Nem sürgős a norvégoknak… hátul passzolgatunk, de taccsra rúgjuk a labdát. Eltelt fél óra.

Király véd nagyot a 27. percben. Remek ütemben jött ki a magyar kapus. A szöglet veszélytelen.

Nagyon megszeppentek a norvégok, esélyük sincs átmenni a védelmünkön!

GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Vezetünk! Priskin! Élete gólját lőtte egy pazar akció végén!

Dzsudzsák indult volna meg, Johansen kaszálta el – villant az első sárga lap a 11. percben.

A hangulat parádés: telt ház, mindenki szurkol, a szurkolók is hiszik, hogy ott lehetünk az Európa-bajnokságon.

Priskin és Kádár fejeltek össze az 5. percben; áll a játék ápolás miatt.

Dzsudzsák a 40. másodpercben lövéssel rémisztgeti az ellenfelet!

Elkezdődött a mérkőzés! Ha nem kapunk ki, nyerünk – ez a lényeg!

Jönnek a csapatok és a himnuszok. Majd a csütörtökön elhunyt Fülöp Mártonra és Várhidi Pálra, illetve a pénteki párizsi terrortámadásra emlékeznek a játékosok, vezetők és szurkolók.

A magyar–norvég lesz a pótselejtezők első visszavágója. A többi párharc első mérkőzésén:

Bosznia-Hercegovina – Írország 1-1

Ukrajna–Szlovénia 2-0

Svédország–Dánia 2-1

Gera Zoltán az M4 csatornán elmondta, nagyon sajnálja, hogy eltiltás miatt ma nem játszik, rossz kívülről átélni egy ilyen meccset. Megjegyezte, az első találkozó alapján már elvárás, hogy ott legyünk a 24 csapatos döntőben.

Az Európa-bajnoki pótselejtezők történetében eddig mindössze egy válogatottnak sikerült hátrányból fordítva kiharcolni a továbbjutást. A statisztika is mellettünk szól

Molinóval csak a stadionon kívül emlékezhetnek a szurkolók a héten elhunyt válogatott kapusra, Fülöp Mártonra…

Priskin Tamás lesz az egy csatárunk!

Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Nagy Á., Elek Á. – Lovrencsics, Kleinheisler, Dzsudzsák – Priskin

A Real Madrid fiatal reménysége, Ödegaard is kezd a mieink ellen!

Az Origo videója is igazolja: már meccshangulatban van a magyar főváros.

Meccshagulat a Deákon

Meccshangulat a Deákon ⚽⚽

Szerző: ORIGO, 2015. november 15.

Komoly a tét: az Európa-bajnoki szerepléssel a szövetségek és a játékosok is jól járnak. Az a szövetség, melynek csapata kijut a tornára, mintegy 12 millió eurót kap az UEFA-tól.

A Rangadó.hu úgy értesült, a magyar válogatott tagjai fejenként 100 ezer eurót (30.9 millió forint) kaphatnak akkor, ha kijutnak az Eb-re, az összeget azonban befolyásolja, hogy ki, hány mérkőzésen lépett pályára, s hogy teljesített a selejtezőkön. Az említett összegen felül a válogatott tagjai pontprémiumot is kaptak, egy pontért – információink szerint – ezer euró (309 ezer forint) járt egy-egy játékosnak. (Ezekben nincs benne a pótselejtező.)

A norvég sajtó is tudni véli, mennyit kapnak az övéik: helyi beszámolók szerint mintegy 900 millió forintnak megfelelő norvég koronát ajánlott fel a helyi szövetség a csapatnak, ha megfordítja a párharcot.

Mint beszámoltunk róla, sajnos a gyász többszörösen is rányomta bélyegét a mai mérkőzésre. Mindkét csapat fekete karszalaggal lép pályára.

Amennyiben Király Gábor pályára lép, úgy a rutinos kapus beállítja Bozsik József 101 válogatottságot számláló rekordját. A német Kicker még tovább ment: ha továbbjut a magyar csapat, és Király védi a kapunkat az Európa-bajnokságon is, akkor a magyar hálóőr lesz minden idők legidősebb Eb-résztvevő játékosa.

Természetesen a továbbjutás gondolatával már honlapunk is eljátszott, igaz a norvégok sem adták fel, és ha kell, tizenegyes-párbajban is bizonyítanák, hogy ők a jobbak.

Egervári Sándor korábbi szövetségi kapitány érett magyar válogatottról beszélt, és a DVSC-ikonja, Dombi Tibor is bizakodóa meccs előtt.