Futsal

Nyolcat lőtt a Veszprém a Haladásnak a futsal NB I-ben

Csütörtökön vette kezdetét a teremlabdarúgó élvonal alapszakaszának hatodik fordulója. A szombathelyi Swietelsky-Haladás VSE a második helyezett, eddig négy győzelemmel és egy döntetlennel álló FC Veszprém vendége volt.

A vendég együttes kezdett jobban, Öreglaki Norbert a 10. percben szerzett előnyt, de Boromisza Gábor, Gulyás Márk és Tatai József is válaszolt veszprémi oldalról. Halmos Máté találatával közelebb jutott ellenfeléhez a Hali, de a szünet előtt Tatai ismét betalált, így 4-2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben megismételték a csapatok az első félidőt: a Veszprém ezt az etapot is 4-2-re nyerte. Boromisza, illetve Tatai mellett Püspök Péter és az egykor a Haladás nagypályás csapatában is játszó Finta Péter iratkoztak fel a hazai gólszerzők közé, míg a szombathelyieknél Öreglaki lőtt még kettőt – 8-4-re nyert a Veszprém.

A Haladás maradt hetedik, a Veszprém viszont a többi mérkőzés előtt felugrott a tabella élére.

Teremlabdarúgó NB I, alapszakasz, 6. forduló

FC Veszprém – Swietelsky-Haladás VSE 8-4 (4-2)

Gólszerzők: Boromisza G. (13., 26.), Gulyás (14.), Tatai (15., 18., 28.), Püspök (29.), Finta (39.), illetve Öreglaki (10., 25., 40.), Halmos (17.)