Futsal

Hatot rúgott a Berettyónak, dobogós a Haladás-futsal

Az utolsó fordulóban dől el az ezüstérem; gálázott a bajnok ETO.

Nem kis téttel bíró találkozón fogadta a Swietelsky-Haladás VSE a Berettyóújfalut az Aréna Savariában a teremlabdarúgó NB I-rájátszás felsőházának kilencedik fordulójában. A 17 ponttal harmadik Haladás a 15 pontos, negyedik helyezett riválisával csapott össze az utolsó előtti körben.

Hiába vezetett az elején, sőt a félidő végén is a Berettyó, a Haladás kétszer is fordított, és végül 6-3-ra nyert. A szombathelyi siker értékét növeli, hogy a második, 21 pontos Dunaferr 4-1-re kapott ki Veszprémben, így az ezüstérem az utolsó fordulóban dől el. A már bajnok Rába ETO gálázott: 7-1-es sikerrel búcsúzott hazai közönségétől a Nyírgyulaj ellen.

Az alsóházban szorossá vált a hajrá: az eddig magabiztosan vezető Göcsej ismét pontokat veszített, ezúttal az Aramis ellen (3-3), míg a Déli Futsal Csömörön tudott nyerni. A csoport élén ugyan maradt a 19 pontos Göcsej, de a Déli 18, az Aramis 17 ponttal üldözi két fordulóval a vége előtt.

Teremlabdarúgó NB I, rájátszás, 9. forduló

Felsőház

Swietelsky-Haladás VSE – Mezei-Vill FC Berettyóújfalu 6-3 (3-3)

Gólszerzők: Hegyesi (7., 20.), Vidák (11., 25.), Öreglaki (40.), Németh P. (40.), illetve Klocsko (3.), Szabó P. (16.), Komáromi (20.)

Kiállítva: Rábl (24. – Berettyó)

FC Veszprém – Dunaferr DF Renalpin FC 4-1 (1-1)

Gólszerzők: Bognár P. (16.), Boromisza G. (21.), Boromisza D. (26.), Németh P. (34.), illetve Hosszú Á. (3.)

Rába ETO – Nyírgyulaj KSE 7-1 (5-1)

Gólszerzők: Rick (6., 27.), Constantino (10., 20.), Harnisch (13.), Drahovsky (17., 37.), illetve Nagy I. (3.)

Alsóház

Rubeola FC – Déli Futsal 2-5 (0-3)

Gólszerzők: Érsek (21.), Takó (25.), illetve Lukács L. (4., 13., 15.), Maruzsi (öngól 33.), Horváth B. (39.)

Kiállítva: Jenei (14. – Rubeola)

Göcsej SK – Aramis SE 3-3 (3-3)

Gólszerzők: Szőke (1.), Nagy G. (16., 17.), illetve Csopaki (12.), Pál P. (13., 15.)