Futsal

Ismét Magyar Kupa-győztes a Rába ETO

Nem tudta megszorongatni a címvédőt a Dunaferr.

Vasárnap délután a Rába ETO a Dunaferr ellen játszott Gyöngyösön a teremlabdarúgó Magyar Kupa döntőjében.

A címvédő győriek újra magabiztosan hódították el serleget: 4-1-es félidő után 9-2 arányban bizonyultak jobbnak.

Hat perc után már érezhető volt, aligha engedi ki kezéből a sikert a jóval esélyesebb együttes: Solano, Juanra és Lódi góljaival már 3-0 állt az eredményjelzőn. Egy perccel később Lódi a saját kapuját is bevette (3-1), de a tizedik minutumban Solano visszaállította a háromgólos különbséget.

A második félidőben Jaison majd Alex növelték a különbséget, a 25. és 26. percben, egy perccel később pedig Seidler is betalált (7-1). Horváth szépített dunaújvárosi részről szintén egy percen belül (7-2), de ekkor már végleg eldőlni látszott a találkozó. A meccs tizedik gólja Jaison nevéhez fűződött, a kilencedik győri találatot pedig Sáhó jegyezte a 34. percben – ezzel alakult ki a 9-2-es végeredmény, mellyel hatodszor lett MK-győztes a győri együttes.

A nők mezőnyében is címvédés történt: az Astra 6-1-re múlta felül a Hajdúböszörményt.

Teremlabdarúgó Magyar Kupa, döntő

Rába ETO – Dunaferr DF Renalpin FC 9-2 (4-1)

Gólszerzők: Solano (5., 10.), Juanra (5.), Lódi (6.), Jaison (25., 31.), Alex (26.), Seidler (27.), Sáhó (34.), illetve Lódi (öngól 7.), Horváth N. (28.)