Nemzetközi foci

„Dominik minden poszton nagyon jól teljesített” – két válogatott játékos is kidőlt Liverpoolban

Glyn KIRK / AFP
Glyn KIRK / AFP
Dupla csapást szenvedett el a Liverpool labdarúgócsapata: sérülés miatt Florian Wirtz és Conor Bradley is kihagyja a szombati, Nottingham Forest elleni bajnokit.

Arne Slot menedzser szerint mindketten izomsérüléseket szenvedtek a válogatottbeli szereplés során. Bradley problémája a súlyosabb, az északír jobbhátvéd várhatóan legalább három hétig nem játszhat, ráadásul a poszton a nyáron igazolt Jeremie Frimpong sem bevethető, ő combhajlító-problémával bajlódik.

Ez messze van az ideális helyzettől

– mondta Slot, hozzátéve, érdekes lesz látni, hogy kit talál védőposztra.

A holland szakember a szezon elején Szoboszlai Dominikot játszatta jobbhátvédként, de ezzel a középpálya gyengült meg.

„Dominik minden poszton nagyon jól teljesített. Tavaly Curtis Jones játszott jobbhátvédként, most Joe Gomez is szóba jöhet, de 2025-ban mindössze kétszer játszott 90 percet, szóval elég kockázatos lenne 22 nap alatt hétszer is pályára küldeni.”

Ami jó hír, hogy a brazil kapus, Alisson várhatóan visszatér, miután az elmúlt nyolc tétmérkőzést kihagyta izomsérülés miatt.

Kapcsolódó
Még Arne Slot is az összetört magyar vb-álmokról beszélt
Nagy csalódást emlegetett a holland szakember.
Olvasói sztorik