Nemzetközi foci

Ha igény lenne rá, visszatérhet a német válogatott világbajnoka

ARNE DEDERT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
ARNE DEDERT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Az utóbbi időben sok vita folyt a német futballszakértők között arról, hogy Manuel Neuernek vissza kellene-e térnie a válogatott kapujába.

A Dortmund korábbi játékosa és edzője, az 1996-ban Európa-bajnoki aranyat nyert Matthias Sammer úgy véli, hogy Neuerrel nagyobb esély lenne a világbajnoki címre. A Bild megkérdezte a Bayern válogatott védőjét, Aleksandar Pavlovicot, aki azt mondta, Neuer még mindig világklasszis, de hogy szükség van rá vagy sem, arról a szövetségi kapitánynak kell döntenie.

Neuer tanácsadója, Thomas Kroth nemrégiben egy interjúban felvetette Neuer visszatérésének kérdését, de maga a kapus egyelőre elhessegette a témát.

Jelenleg a Hoffenheim 35 éves játékosa, Oliver Baumann számít első számú kapusnak, keretben pedig ott van a kétszeres válogatott, 29 éves Alexander Nübel (Stuttgart), illetve két újonc, a 27 éves Finn Dahmen (Augsburg) és a 23 éves Noah Atubolu (Freiburg) is.

Amennyiben a jelenleg sérült Marc-André ter Stegen (Barcelona) nem tér vissza időben vagy nem nyerni vissza a formáját, a többiek pedig gyengélkednek, akkor a világbajnoki felkészülés hajrájában, tavasszal lehet, komolyabban is felmerül az igény Neuer visszatérésére.

A 39 éves kapus egyébként tavaly augusztusban vonult vissza a válogatottól, amelyben 124 alkalommal lépett pályára, és 51-szer nem kapott gólt.

Kapcsolódó
Visszavonult a németek sztárfutballistából botrányhőssé vált világbajnoka
Jerome Boateng 37 évesen döntött úgy, felhagy a profi labdarúgással.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik