Megközelítőleg 15 millió font (7 milliárd forint) gyűlt összes a UNICEF által a gyermek megsegítésére szervezett jótékonysági futballmeccsen, amelyet a Manchester United otthonában, az Old Traffordon játszott az angol csapat és a világválogatott.
A meccsen az angol csapat a MU gólrekordere, Wayne Rooney góljával szerzett vezetést,
Rolling back the years ❤️🎯
Soccer Aid for UNICEF 2025 is live on @ITV, @ITVX and @WeAreSTV 📺 pic.twitter.com/urKUvSyxmO
— Soccer Aid (@socceraid) June 15, 2025
majd az angol női válogatottban korábban 79 meccsen szereplő Toni Duggan is beköszönt a világválogatott kapuját védő Edwin van der Sarnak.
Beautiful finish 🤌
Watch Soccer Aid for UNICEF 2025 live on @ITV, @ITVX and @WeAreSTV 📺 pic.twitter.com/mnhIcpRFPg
— Soccer Aid (@socceraid) June 15, 2025
A duplázó Jermain Defoe révén a hazai csapat 3-0-ra és 4-1-re is vezetett már, ám a korábban mindkét manchesteri csapatban megfordult Carlos Tévez vállaira vette a világválogatottat, az argentin játékos négyszer is betalált, egy ízben például szabadrúgásból volt eredményes.
Class is permanent. 🇦🇷
Watch Soccer Aid for UNICEF 2025 live on @ITV, @ITVX and @WeAreSTV 📺 pic.twitter.com/gAoOBNW6AP
— Soccer Aid (@socceraid) June 15, 2025
A többek között a Fradi edzőjével, Robbie Keane-nel felálló világválogatott végül 5-4-re megnyerte a meccset, a győztes gólt egy youtuber, bizonyos Big Zuu szerezte, aki Cristiano Ronaldo gólörömével ünnepelt.
TOBI ASSISTS BIG ZUU TO SCORE THE WINNER!!! 😂 #SoccerAid pic.twitter.com/3xqh3WrOlF
— Sidemen Updates (@sdmnfcupdates) June 15, 2025
A meccs után mégsem a gólokkal, hanem az Eb-győztes Leonardo Bonucci becsúszásával volt tele a közösségi média, az olasz védő a jótékonysági meccset is komolyan vette, és ezt az angol női válogatott korábbi 121-szeres válogatott játékosa, Steph Houghton bánta, mert bár Bonucci a labdát találta el, a találkozás nem eshetett jól Houghtonnak.
Bonucci supports equalitypic.twitter.com/9a0fKpODdu
— Troll Football (@TrollFootball) June 15, 2025
