Nemzetközi foci

A Fradi egykori trénere lesz Bolla Bendegúz új edzője

Guenther Iby / APA-PictureDesk / APA-PictureDesk via AFP
Bolla Bendegúz új edzőt kap Bécsben
Guenther Iby / APA-PictureDesk / APA-PictureDesk via AFP
Bolla Bendegúz új edzőt kap Bécsben
Az osztrák ORF értesülései szerint Peter Stöger lesz a Rapid Wien új edzője, az 59 éves szakembert várhatóan a jövő héten mutatják be bécsiek.

A Rapid 2008-ban nyert legutóbb bajnoki címet, de érmet is 2021-ben szerzett legutóbb, amikor a második helyen végzett. Azóta a 4-5. helyek jutottak neki, nem ez másképp idén sem, hiszen a válogatott Bolla Bendegúzt is soraiban tudó csapat két fordulóval a befejezés előtt az 5. helyen áll – igaz, matematikailag a Blau-Weiss Linz még megelőzheti.

A szezont még Robert Klauss irányításával kezdte meg a csapat, a szakember április 24-i menesztése óta Stefan Kulovits ideiglenes megbízatással dolgozik.

A befutó Peter Stöger lehet, a Ferencváros korábbi szakvezetőjének érkezése azért meglepetés, mert bár 1995-97 között futballozott a Rapidban (nyert bajnoki címet és játszott KEK-döntőt), a neve mégis inkább a városi rivális Austria Wienhez kötődik, ahol két etapban futballozott, és már háromszor is volt edző.

Állítólag a Rapid igazgatótanácsa már zöld utat adott neki, most már csak a másodosztály befejezését kellene megvárni, ugyanis Stöger jelenleg a feljutásért küzdő Admira Wacker sportigazgatója.

Olvasói sztorik