Kiesett a Bochum és a Kiel, a Leipzig pedig lemaradt a BL-szereplésről, így foglalható össze a Bundesliga 33. fordulójának szombat délutáni játéknapja.
A Gulácsi Péterrel (Willi Orbán sérülése miatt nem volt a keretben) felálló lipcsei csapat csak 0-0-s döntetlent játszott a Werder Bremen vendégeként, és ezzel már biztos, hogy hét év után először marad le a BL-indulásról. A Bundesliga honlapja azt írja, Gulácsi nagyszerű teljesítményt nyújtott csapata kapujában, és leginkább az ő érdeme, hogy legalább egy pontot elvitt a Leipzig Brémából,
A BL-indulást jelentő negyedik helyen most az a Freiburg áll, amely fordítani tudott a Kiel ellen, amely ezzel a vereséggel búcsúzott az élvonaltól.
A másik kieső a Bochum, amelyet 4-1-re ütött ki a Mainz. A Heidenheim a kétgólos Adrian Beck vezérletével hozta el mindhárom pontot a Schäfer Andrást a 71. perctől bevető Union Berlin otthonából, és ezzel az automatikus kiesést megúszta, de nagy valószínűséggel osztályozót kell majd játszania.