Nemzetközi foci

Meghalt az argentinok vb-hőse, aki tízesre játszott a vb-döntőben

VI Images via Getty Images
VI Images via Getty Images

77 éves korában elhunyt az argentinok világbajnok futballistája, Luis Galván.

Galván a mai napig a Talleres rekorderének számít, két időszakban (1970-1982 és 1986-1987) összesen 503 mérkőzésen szerepelt a córdobai klub színeiben.

A hátvéd a Talleres mellett megfordult a Club Social y Deportivo Loma Negra, a Belgrano, a Central Norte de Salta csapataiban, és légióskodott a bolíviai Bolívarnál.

Az argentin válogatottban összesen 34 mérkőzés jutott neki, tagja volt az 1978-ban hazai pályán vb-címet szerző csapatnak.

Legjobb teljesítményét a hollandok elleni vb-döntőben nyújtotta, ahol Daniel Passarella oldalán szerepelt a védelem tengelyében, és olyan remekül futballozott, hogy a legtöbb újságtól tízes osztályzatot kapott.

Ott volt az 1982-es világbajnokságon is, ahol a címvédő argentinok nem jutottak tovább a legjobb négy közé a középdöntőből.

Galván az utóbbi időben a Talleres női csapatánál dolgozott, ám egészségügyi állapota miatt kórházba került, és halálát végül tüdőgyulladás okozta.

Olvasói sztorik