„Döntésünk az elmúlt hetek sporteseményeinek alapos elemzésének eredménye. Tekintettel arra, hogy a közvetlen feljutás esélye továbbra is nagy, mindent meg kell tennünk, hogy megragadjuk ezt a lehetőséget” – magyarázta Werner Wolf klubelnök.
Nem hagyatkozhatunk a versenytársaink eredményeire, a csapatnak az utolsó két meccsen a saját erősségeire kell összpontosítania. Ehhez új lendületre van szükség.
Christian Keller 2022 áprilisában lett a kölniek sportigazgatója, majd a tavalyi kiesés után ő nevezte ki Gerhard Strubert edzőnek. A csapatnak nem is ment rosszul, a szezon nagy részében vezette a tabellát, a legutóbbi öt bajnokin azonban mindössze egyszer nyert és csupán öt pontot szerzett.
Az utolsó két fordulóban a Nürnberg (idegenben) és a Kaiserslautern (otthon) ellen kell bebiztosítani a feljutást.
„Gyakran beszéltem a szezon során arról a maratonról, amelyet együtt kell lefutnunk. Ha ránézünk a tabellára, láthatjuk, milyen nehéz ez a verseny minden csapat számára. Most, hogy előttünk a célvonal és jó esélyünk van a sikerre, a döntés különösen fáj. Sok sikert kívánok a hátralévő mérkőzésekre” – nyilatkozta csalódottan Gerhard Struber.
„Friedhelm személyében egy rendkívül tapasztalt edzőt nyerünk, aki nagyon jól ismeri a csapatot és az ilyen nyomás alatt álló helyzeteket. A múltban már bebizonyította, hogy kritikus szakaszokban is képes stabilitást adni, meggyőződésünk, hogy ő a megfelelő ember arra, hogy a következő két mérkőzésen a nyugalmával és szakértelmével a feljutás felé vezesse a csapatot” – mondta az új sportigazgató, Thomas Kessler.