Nemzetközi foci

Már nem tud úgy futballozni, ahogy szeretne, befejezi a belga válogatott rekordere

Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP
Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A belga válogatottsági rekorder Jan Vertonghen az idei szezon végén befejezi aktív pályafutását, a védő ezt klubja, az RSC Anderlecht honlapján jelentette be.

„Az elmúlt hetekben világossá vált számomra, hogy ezek lesznek az utolsó meccseim. Ez semmi esetre sem volt könnyű döntés, de ezt éreztem helyesnek. Észrevettem, hogy egyre nehezebb fizikálisan felkészülni az edzésekre és a meccsekre, és nehéz olyan játékosnak mutatkozni, aki lenni szeretnék. Nemcsak a szurkolók és játékostársaim, hanem saját magam felé is” – nyilatkozta az Anderlecht 37 éves csapatkapitánya.

Vertonghen több mint 18 éve játszik az európai futball élvonalában. 2006 és 2012 között 220 meccsen szerepelt az Ajaxban, majd nyolc évet és 315 mérkőzést húzott le a Tottenhamben. 2020-22 között két évadon át Benficában játszott, majd hazatért Anderlechthez, ahol eddig 77 meccsen lépett pályára.

„Mindent bele fogok adni és remélhetőleg még néhány nagyszerű pillanatot átélhetek a szurkolóikkal és a csapattársaimmal. Nagyon büszke vagyok arra, amit megtapasztalhattam és amit elértem” – mondta.

A válogatottban 157-szer lépett pályára, ez abszolút rekord, az örökranglista második helyén álló Axel Witsel 132-nél jár. Pályafutása csúcsára a 2018-as világbajnokságon ért, ahol bronzérmet szerzett.

Kapcsolódó
„Tudom, én is hibáztam” – a válogatottba visszatérő Courtois reméli, a szurkolók elfogadják
Nem éppen zökkenőmentes a Real Madrid kapusának visszatérésre a belga válogatotthoz.
Olvasói sztorik