A Barcelona idegenben verte a Dortmundot, a Juventus hazai pályán nyomta le a Manchester Cityt a BL-alapszakasz hatodik fordulójában.
A nap egyik rangadóját Dortmundban játszották, ahol a Barcelona a csapatkapitány Raphinha góljával került előnybe, aki Dani Olmo remek kiugratása után talált be. A Barca előnye csak pár percig tartott ki, mert Guirassy büntetőt harcolt ki (ez volt a negyedik 11-es, amit a BVB kapott az idei sorozatban, ezzel vezeti a vonatkozó rangsort), és értékesítette is.
Az utolsó negyedóra kezdetén két csere hozta össze a Barcelona második gólját, Koundé beadása után Fermin López kapáslövését Kobel még kiszedte, de a kipattanóra Ferran Torres ért oda. Guirassy erre a gólra is hamar válaszolt, ám egy Dortmund-szöglet után mégis a Barcáé lett a győztes gól, Yamal átadása után Ferran Torres kilőtte a jobb alsót.
A másik csúcsmeccset Torinóban vívták, ahol az első félidőben a Juventus Yildiz révén járt közel a gólhoz, a Manchester City pedig Di Gregorio nagy bravúrja miatt nem szerzett gólt, az olasz kapus kifogott Haalandon, aki át akarta pöckölni fölötte a labdát.
A második félidőben olyan góllal szerzett vezetést a Juve, amelynél a labda épphogy bepottyant a gólvonal mögé, Vlahovic fejese nem volt jól helyezett, de olyan erős volt, hogy Éderson nem tudta fogni, és mire kikotorta, már jelzett a spori órája, hogy ez bizony gól volt. A második Juventus-gólnál nem volt kérdés, Weah beadását McKennie nagyon látványosan, ollózó mozdulattal húzta be. A City hat meccs után mindössze nyolc ponttal áll, és Pep Guardiola csapata legutóbbi tíz találkozójából mindössze egyet tudott sikerrel zárni.
Az olasz csapatok jó napot zártak, a Milan nagyon keveset focizott (igaz Leao gólja szép volt), de így is nyert a szívós Crvena zvezda ellen (a győztes gólban főszerepet vállalt a 16 éves Camarda),
a Bologna pedig a fantasztikusan védő Skorupskinak köszönheti, hogy elhozott egy pontot a Benfica otthonából.
Az Arsenal eleinte tiszta ziccereket rontott a Monaco ellen, majd a 18 éves Lewis–Skelly passza után Gabriel Jesus tökéletesen tette át a labdát a hosszún érkező Sakának, aki nem is rontotta el a ziccert. Embolo révén a francia csapat egyenlíthetett volna a második félidőben, ám a svájci csatár lövése centikkel mellé suhant, majd a vendégek hátul addig bénáztak egy kirúgás után, hogy Sakahoz került a labda, akinek megint nem volt nehéz dolga. Az angol válogatott szélső a harmadik Arsenal-gólban is benne volt, az ő lövése pattant be Kehrerről (bár elsőre Havertznek írták a találatot, de később ezt öngólra módosította az UEFA).
A Young Boys hat forduló után is pont nélkül áll, pedig a svájci csapat gyorsan vezetést szerzett Stuttgartban, Lakomy lövése látványos volt, és a hazaiak kapusa, Nübel előtt valószínűleg takarták a kilátást, mert rá sem mozdult a labdára. A Stuttgart egyenlített a szünet előtt, majd egy vitatott góllal vette át a vezetést, Rieder beadásánál a partjelző emelte a zászlót, mondván, elhagyta a labda a pályát, ám a bíró engedte tovább a játékot, és amíg a svájciak reklamáltak, Millot a kapuba lőtt. A harmadik hazai gólon nem lehetett vitatkozni, megint Rieder volt a gólpasszos, akinek a legurított szabadrúgását Führich gyönyörűen tekerte a bal felsőbe. Innentől hengerelt a Stuttgart, amely végül 5-1-re nyert.
Stuttgarthoz hasonlóan Rotterdamban is hat gól születt, ebből négyet a Feyenoord ért el, illetve ötöt, mivel a Sparta Prahának besegített a saját kapujába találó Beelen. Ez is belefért a hollandoknak, akik Igor Paixao és Hadj Moussa révén két mesés gólt rámoltak be a cseheknek.