Románia biztos benne, hogy az Európai Labdarúgó Szövetség 3-0-val a javára ítél majd – akár így, akár a pályán elért gól nélküli döntetlennel a csapat visszajutna a B divízióba. Koszovó ugyanakkor az UEFA rasszizmusellenes törekvéseire hivatkozva abban bízik, neki ad igazat a fegyelmi bizottság.
A koszovói Telegrafi megszólaltatta a Gloria Bistrita 36 éves, hatszoros koszovói válogatott csatárát, Azdren Llullakut, aki jól ismeri Romániát, hiszen már nyolc évet lehúzott az ottani ligában, és a 2016-17-es szezonban gólkirály volt a Gaz Metan Medias színeiben.
Llullaku elmondta, rettentő nehéz egy koszovói futballistának hallgatni a Szerbiával kapcsolatos rigmusokat, főleg olyasvalakinek, mint saját maga, akinek annak idején a háza leégett, és alig menekült meg a háború elől.
Néztem a meccset a tévében, sajnálom, hogy ez történt. Biztos vagyok benne, hogy akkor is elhagyták volna a pályát a játékosok, ha 3-0-ra vezetnek. Százszázalékosan meg vagyok győződve arról, hogy nem a három pont megszerzése érdekében tették.
Egyszerűen túl nagy fájdalom volt bennük, és ezt csak érti meg, aki átment a háború borzalmain. Vannak családtagjaink, akik meghaltak. Én elszöktem onnan, de mindent láttam” – nyilatkozta.
Azt mondta, na páran kiabálnak, az még hagyján, de amikor az egész stadion Szerbia, Szerbia rigmust skandál, az borzalmas.
„Nekünk, koszovóiaknak nagyon fájdalmas ezt hallani. Inkább anyázzanak, csak Szerbiát ne éltessék. Mondok egy példát, hogy megértse mindenki az érzéseinket: ha a Palesztinával vívott meccsen azt kiabálják, hogy »Izrael! Izrael!«, szerinted mit éreznek a palesztin játékosok? Amikor gyerekek ezrei haltak meg, a lebombázzák a házaikat? Mondom, hogy fájdalmas, mert átéltem.”
Franco Foda, a válogatott német szövetségi kapitánya a Kickernek nyilatkozva azt mondta, mivel nem beszéli a nyelvet, a játékosai az öltözőben magyarázták el neki, mi is történt a lelátón.
Bár német vagyok, de koszovói szövetségi kapitányként elfogadom a kultúrát. Megértem őket, ezért 100 százalékosan támogatom a döntésüket. A legfontosabb, hogy tisztelettel bánjunk egymással. És abból, amit az énekekről mondtak, ez a tisztelet már nem volt meg
– nyilatkozta.