A Real Madrid otthonában tartott focisulit a Barcelona

OSCAR DEL POZO / AFP

A Barcelona 4-0-ra győzött a Real Madrid otthonában a spanyol futballbajnokság 11. fordulójában.

A csúcsrangadónak mindkét csapat az első számú kapusa nélkül vágott neki, a Realnál Courtois-t Lunyin, a Barcánál Ter Stegent Pena helyettesítette.

A Real hatalmas elánnal kezdte a meccset, az első Clásicóján játszó Mbappé hamar ziccerbe került, ám elrontotta, igaz, les miatt amúgy sem ért volna a gól.

A Barca tíz perc után kezdett éledezni, Yamal védők mögé emelt labdája után Lewandowski lyukat rúgott, így odalett a lehetőség. Aztán megint Mbappé próbálkozott, a Barca hátul adta el a labdát, ő pedig észrevette, hogy Pena kint áll, és rá is emelte 30 méterről, de nem találta el a kaput. Az ellentámadásnál Yamal próbált túl elegáns lenni, át akarta löbbölni a labdát Lunyin fölött, ám Mendy pont annyira szorongatta a Barca ifjoncát, hogy az végül nem találta el jól a labdát.

A 21. percben Balde volt nagyon zabos a BL-ben a Bayern ellen triplázó Raphinhára, aki inkább lőtt 17-ről, pedig a balhátvéd teljesen üresen robogott mellette.

Vinícius is bosszankodott, de ő csak magára haragudhatott, Koundét lefutotta, Cubarsít befűzte, de úgy döntött, visszahúzza a labdát a rövidre, ám rosszul célzott.

Tchouameni megmozdulása után egy embereként szisszenhettek fel a Barca kispadján, a francia játékos ugyanis csúnyán eltalálta Pedri lábát, ahogy becsúszva továbbtette a labdát, szerencsére nem lett sérülés a vége, Pedri rövid ápolás után folytatta a játékot.

A Barca következő lehetőségénél épp ő dolgoztatta meg Lunyint, majd az addig csak főleg a keménykedéssel kitűnő Militao mutatott be egy fontos közbelépést, mert két vendégjátékos várta középen a beadást, ami benne akadt el.

A 31. percben Lucas Vázquez indítása után Mbappé gyönyörűen emelte át Penát, meg is ünnepelte a gólt, ám a videózás után kiderült, hogy maradt a 0-0, mert a francia csatár lesről indult.

A Real-játékosokat az első félidőben összesen nyolcszor állította lesre a Barcelona, ennyire hatékony legutóbb 2007 áprilisában volt a katalánok hátsó alakzata, akkor a Levante csatárait kergették őrületbe.

A hazaiak az első félidőben mindössze egy lövéssel próbálkoztak, de az sem találta el a kaput, míg a Barca hat kísérletéből kétszer mozgatta meg Lunyint.

Az áttörést az 54. perc hozta meg: Casadó ugratta ki Lewandowskit, és mivel Mendy beragadt, nem volt les, a lengyel középcsatár pedig eltette a labdát a bal alsóba.

Két perccel később jött a második csapás, Balde beadásából Lewandowski tökéletes fejest küldött a bal sarokba.

Mbappé hozhatta volna vissza a madridi reményeket, de Pena remekül mozdul ki, így elakadt benne a csatár lövése, majd hiába talált be a meccs során másodszor is a francia klasszis, ezt a jelenetet is lesállás előzte meg.

Aztán Lewandowski vihetett volna be újabb két gyomrost a Realnak, ám Raphinha elsőrangú kiszolgálása után hatalmas ziccerben a bal kapufát találta el, majd Lamal passza után kissé kiszorított helyzetből a léc fölé bikázott.

Ami nem jött össze Lewandowskinak, az összejött Yamalnak, a 17 éves Barca-szélső pompás támadás végén lőtt nagy gólt, Pena felívelése után Lewandowski csúsztatta tovább a labdát, amire Raphinha csapott le, és óriási sebességgel indult el, majd kitette jobbra Yamalnak, aki bevágta a léc alá.

17 évesen és 105 naposan az Eb-győztes spanyol játékos lett az El Clásicók történelmének legfiatalabb gólszerzője!

És ezzel még nem volt vége, Inigo Martínez indításánál a mélyen belógó Lucas Vázquez játékban tartotta Raphinhát, aki átvette a labdát, maga mögött tartotta az ellenfél játékosát, majd ugyan nem találta el tökéletesen jobbal a labdát, de így is a hálóba emelte Lunyin fölött.

A meccs összefoglalóját itt lehet megnézni.

Az eredmény azt jelenti, hogy a Realnak megszakadt 42 meccses bajnoki veretlenségi sorozata, a Barca pedig hat pontra növelte előnyét a nagy rivális mögött.