Pompás szabadrúgásgólt lőtt a Grealish által heccelt angol focista

Jonathan NACKSTRAND / AFP

A görögöktől csütörtökön elszenvedett vereség után az angol válogatott vasárnap 3-1-re győzni tudott a finn csapat vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligája B divíziójának negyedik fordulójában.

Az angolok megbízott szövetségi kapitánya, Lee Carsley hat helyen változtatott a görögök elleni kezdőhöz képest, és az első gólt két olyan focista hozta össze, akik egyetlen percet sem játszottak – sőt, Grealish keretben sem volt – a vesztes meccsen.

A Lille-ban játszó Angel Gomes varázslatos passzt adott a védők között Grealishnek, aki a bal alsót választotta, és a gólját újszülött kisfiának ajánlotta.

A BBC tudósítása alapján a finnek több egyenlítési lehetőséget is elpuskáztak, és az angolok végül akkor nyugodhattak meg, amikor a 74. percben Alexander-Arnold pazar szabadrúgásgólt vert a jobb felsőbe.

Grealish a meccs után elmondta, azzal heccelte a Liverpool játékosát, hogy ad neki 500 fontot (nagyjából 240 ezer forintot), ha gólt lő a szabadrúgásból.

„Erre fogta magát, és bevágta a labdát a pipába” – mesélte Grealish. Aki a harmadik gólban is szerepet vállalt, ő szerzett labdát, majd Watkins vágtatott végig a bal oldalon, és a passzát Rice küldte a finn kapuba.

A szépítés azért összejött a finneknek Hoskonen szép fejesével, de a lényegen ez már nem változtatott.

Az angolokhoz hasonlóan az egy osztállyal lejjebb szereplő északmacedónok is idegenben nyertek, az örmények elleni sikerből gyönyörű góllal vette ki a részét a korábbi MTK-csatár, Miovszki, aki jelenleg a spanyol Girona játékosa.

Nemzetek Ligája, 4. forduló:

B dívizió:
2. csoport:
Finnország – Anglia 1-3 (0-1)
Görögország – Írország 2-0 (0-0

Az állás: 1. 1. Görögország 12 pont, 2. Anglia 9, 3. Írország 3, 4. Finnország 0

3. csoport:
Kazahsztán – Szlovénia 0-1 (0-0)
Ausztria – Norvégia 5-1 (1-1)

Az állás: 1. Ausztria 7 pont (11-4), 2. Szlovénia 7 (5-4), 3. Norvégia 7 (6-6), 4. Kazahsztán 0

C divízió:
4. csoport:
Örményország – Észak-Macedónia 0-2 (0-0)
Feröer-szigetek – Lettország 1-1 (1-0)

D divízió:
1. csoport:
Liechtenstein – Gibraltár 0-0

Az állás: 1. Gibraltár 5 pont/3 mérkőzés, 2. San Marino 3/2, 3. Liechtenstein 2/3

2. csoport:
Málta – Moldova 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Moldova 6 pont/3 mérkőzés (4-1), 2. Málta 6/3 (2-2), 3. Andorra 0/2