Tokmac tökéletes lövése fontos pontot ért csapatának a Konferencia Ligában

A korábbi FTC-játékos csereként talált be az ausztriai meccsen.

A héten nemcsak az Európa Ligában rendeztek fordulót, hanem megkezdődött a Konferencia Liga alapszakasza is. A BL-lel és az EL-lel ellentétben a harmadik számú kupasorozatban kilenc helyett csak hat kört rendeznek, úgyhogy minden meccsnek nagy jelentősége van.

Éppen ezért érhet sokat a svéd Djurgardennek, hogy az osztrák LASK otthonában kétgólos hátrányból tudott pontot menteni. A svédeknél a 60. percben szállt be csereként a korábbi FTC-játékos, Tokmac Nguen, aki öt perccel később 22-23 méterről precíz lövést küldött a jobb alsóba.

Bár a hosszabbítással együtt bő fél óra még hátravolt a meccsből, újabb gól már nem született, így 2-2 lett a vége.

Vancsa Zalán a cseresorból nézte végig csapata, a belga KAA Gent 4-2-re elveszített mérkőzését a Chelsea otthonában. A vendégek színeiben gólpasszt adott az izlandi Andri Gudjohnsen, akinek az édesapja, Eidur Gudjohnsen 2000 és 2006 között 263 mérkőzésen 78 gólt szerzett és öt trófeát nyert a Chelsea csatáraként.

A Konferencia Ligában a hatfordulós alapszakasz első nyolc helyezettje közvetlenül a nyolcaddöntőbe jut, a 9-24. helyezettek pedig oda-visszavágós párharcban küzdenek majd meg a 16 közé jutásért. Az utolsó 12 együttes kiesik.