BL: Szoboszlai gólpasszt adott, elhasalt a Real Madrid és a Bayern, kiütötték az Atléticót

Paul ELLIS / AFP

A Szoboszlai Dominikkal felálló Liverpool 2-0-ra győzött a Bologna ellen, Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig azonban emberelőnyben kapott ki a Juventus ellen a BL ligaszakaszának második körében.

A Liverpool gyorsan megszerezte a vezetést, Szalah beadására ketten is mélységből érkeztek, közülük Mac Allister ért oda előbb a labdára.

Lendületben maradt a Pool, előbb Núnez lőtt egy lesgólt, majd Szoboszlai vette célba a jobb alsót, de egy arasznyi hiányzott neki a gólhoz. A Bologna megúszta a hazai rohamokat, és ettől nagyon belelendült, Ndoye a lécet találta el, Urbanski kísérleténél pedig Alisson védett nagyot.

Az angolok brazil kapusa a második félidő elején is bravúrt mutatott be Orsolini löketénél, és a Bologna egészen a második liverpooli gólig meccsben volt.

Ezt Szalah postázta, akinek Szoboszlai tette le a labdát, majd az egyiptomi szélső intézte a többit: befelé húzott, aztán pazar lövést küldött a jobb felsőbe, megszerezve ezzel 45. találatát a BL-ben. A meccset gólpasszal záró Szoboszlait a 86. percben cserélte le Arne Slot.

A Leipzig remek góllal került előnybe a Juventus ellen, Openda indította Seskót, aki jobbal ügyesen leszedte a labdát a levegőből, majd ballal bebombázta, és még a léc is segített neki. A Juve Koopmeiners révén egy kapufával indította a második felvonást, majd egy perccel később jött a gól is, Cambiaso beadásánál Vlahovic Orbánt megelőzve vette be Gulácsi kapuját.

A sérülés miatt a meccs elején Bremert és Nico Gonzálezt is elveszítő Juve az 59. percben emberhátrányba került, amikor Openda a 16-oson kívül próbálta elvinni a labdát Di Gregorio mellett, és bár a torinóiak kapusa igyekezett a lehető legjobban összehúzni magát, a labda minimálisan érte a kesztyűjét, amiért piros lapot kapott. Az esetet követő szabadrúgás után pedig 11-eshez jutott a Lipcse, Xavi Simons lövésénél ugyanis Douglas Luiz a fejét védve felkapta a karját, és azt találta el a labda. A büntetőt Sesko küldte a helyére, de a Juve tíz emberrel sem tört meg, és Vlahovic egy szédületes lövéssel egyenlített a Sesko elleni különmeccsében.

Érezni lehetett, hogy nem lesz 2-2 a vége, és így is lett: Nusa ziccerénél Kalulu óriási blokkal segítette ki a kapusát, majd nem sokkal később Conceicao varázsolt, csúnyán befűzte Raumot, és aztán eltette a labdát a hosszúba. Az utolsó percekben a Leipzig teljesen beszorította a Juvét, de minden hazai lehetőség kimaradt, a 90+9. percben például a cserekapus Perin Orbán fejesét csípte el.

Elvesztette idénybeli veretlenségét a Bayern München és a Real Madrid is: a német listavezetőt az Aston Villa verte a csodacsere, Durán gyönyörű emelésével (Neuer eléggé feleslegesen kolbászolt a 16-os környékén…), a kolumbiai csatár a PL-ben már négyszer volt eredményes a kispadról beszállva, és most a BL-ben is letette a névjegyét, pedig csak a 70. percben szállt be.

A tizenötszörös BL-győztes Real Lille-ben hasalt el, a francia csapat David tizenegyesével kapta el a címvédőt.

A nap legfölényesebb győzelmét a Benfica aratta, amely 4-0-val küldte haza az Atléticót. Közel volt a nagy bravúrhoz a Dinamo Zagreb is, ám az első körben a Barcát emberelőnyben levadászó Monaco kétgólos hátrányból képes volt pontot menteni egy izmos hajrával.

Bajnokok Ligája, alapszakasz, 2. forduló:

Liverpool (angol) – Bologna (olasz) 2-0 (1-0)
gól: Mac Allister (11.), Szalah (75.)

RB Leipzig (német) – Juventus (olasz) 2-3 (1-0)
gól: Sesko (30., 65., a másodikat 11-esből), illetve Vlahovic (50., 68.), Conceicao (82.)
piros lap: Di Gregorio (59., Juventus)

Benfica (portugál) – Atlético Madrid (spanyol) 4-0 (1-0)
gól: Aktürkoglu (13.), Di María (52., 11-esből), Bah (75.), Kökcü (84., 11-esből)

Dinamo Zagreb (horvát) – AS Monaco (francia) 2-2 (1-0)
gól: Sucic (45+3.), Baturina (66.), illetve Salisu (74.), Zakaria (89., 11-esből)

Lille (francia) – Real Madrid (spanyol) 1-0 (1-0)
gól: David (45+2., 11-esből)

Aston Villa (angol) – Bayern München (német) 1-0 (0-0)
gól: Durán (79.)

Sturm Graz (osztrák) – Club Brugge (belga) 0-1 (0-1)
gól: Colisz (23.)

Sahtar Donyeck (ukrán) – Atalanta (olasz) 0-3 (0-2)
gól: Djimsiti (21.), Lookman (44.), Bellanova (48.)

Girona (spanyol) – Feyenoord (holland) 2-3 (1-2)
gól: D. López (20.), Van de Beek (74.), illetve Herrera (23., öngól), Milambo (33.), Krejci (79., öngól)