A Milan 15 éve nem volt ilyen lehengerlő az első félidőben

Gabriel BOUYS / AFP

Az AC Milan hazai pályán 3-0-ra nyert a Lecce ellen az olasz labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának pénteki nyitómeccsén.

Az Inter elleni városi derbit váratlanul megnyerő Milan 38 percig szinte semmit sem mutatott a buszt 30 méterre a kapujától leparkoló Lecce ellen, aztán a félidő végét nagyon megnyomta a hazai csapat.

Kezdődött azzal, hogy a nullásgéppel megnyírt Morata befejelte Theo Hernández szabadrúgását, (aztán már futott is a gyerekeihez ünnepelni)

majd Leao nagyszerű indítása után Hernández maga is beköszönt, amikor a léc alá vágta a labdát.

A francia védőnek ez volt a 29. gólja a Serie A-ban, így a legendás Paolo Maldinivel holtversenyben ő a Milan leggólerősebb védője.

A Milan nem állt le, tovább pofozta a padlóra került ellenfelet, bár Abraham még a kapufát találta el, pár másodperccel később Pulisic belőtt egy lecsorgót, így öt perc alatt háromszor köszönt be ellenfelének Paulo Fonseca csapata.

Az Amerika Kapitánynak becézett Pulisic fantasztikus formában játszik, az utolsó hat tétmeccsén öt gólt és két gólpasszt pakolt a közösbe.

És lehetett volna akár 4-0 is az állás a félidőben, ám Hernández az újabb helyzetét elpuskázta. A Milan az előző hazai meccsén, a Venezia ellen is gólerős első félidőt produkált, akkor négy gólt vágott, így 2009 óta először hozott le egymás két hazai bajnokit úgy, hogy legalább három találatot jegyzett a szünet előtt.

Fordulás után a Milan és a Lecce is lőtt egy-egy kapufát (a hazaiaknál Loftus-Cheek lecsúszott beadása hullott a lécre, a vendégektől Banda találta el a bal kapufát), és a hazaiaktól piros lappal kiszállt a Hernández helyére becserélt Bartesaghi,