Ugyan ráijesztett az Espanyol a Real Madridra, de nem bírt a klasszisaival

Thomas COEX / AFP
Vinicius Junior egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez
Hatodik bajnokiján is veretlen maradt, és megszerezte negyedik győzelmét a Real Madrid labdarúgócsapata, amely hátrányról fordítva 4-1-re verte az Espanyolt a La Liga 6. fordulójában.

A gól nélküli első félidőt követően meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, az 54. percben Jofre Carreras az alapvonaltól középre lőtte a labdát, égen-földen senki sem jött, de a labda Thibaut Courtois lábáról a saját kapujába pattant (0-1).

Nem hagyták sokáig szomorkodni a belga kapust a csapattársak, négy perc múlva egy hasonló szituáció végén Dani Carvajal egyenlített – a labda Joan García kapus hóna alatt csorgott a gólvonalig, a spanyol jobbhátvéd onnan lőtte a hálóba (1-1).

Aztán három perc alatt minden eldőlt a hazaiak két brazil támadója jóvoltából: a 75. percben Vinícius Júnior előbb gólpasszt adott Rodrygónak, majd a 78. percben ő maga is betalált (3-1).

A 4-1-es végeredményt Kylian Mbappé állította be a 90. percben tizenegyesből.

La Liga, 6. forduló

Real Madrid – Espanyol 4-1 (0-0)
gól: Dani Carvajal (58.), Rodrygo (75.), Vinícius Júnior (78.), Mbappé (90., 11-esből), illetve Courtois (54., öngól)

Valencia – Girona 2-0 (0-0)
gól: Juanpe (56., öngól), D. Gómez (58.)

Osasuna – Las Palmas 2-1 (1-1)
gól: Budimir (39., 11-esből), A. Oroz (60.), illetve Moleiro (41.)