Nemzetközi foci bajnokok ligája

BL: egy buta kiállítással saját magát verte meg a Barca

Miguel MEDINA / AFP
Marc-Andre Ter Stegent kétszer is megadásra kényszerítette az ellenfél
Hansi Flick irányítása alatt elszenvedte első vereségét tétmérkőzésen az FC Barcelona labdarúgócsapata, amely korán emberhátrányba kerülve 2-1-re kikapott az AC Monaco otthonában a Bajnokok Ligája első fordulójában.

A katalánok elég gyorsan nehéz helyzetbe sodorták magukat, a 10. percben Ter Stegen kapus dajkálta a labdát, majd középre passzolt Eric Garcíának, akit ugyan megelőzött Minamino, de a védekező középpályás lerántotta a japánt. A bíró nem teketóriázott, és kiállította a vendégek játékosát.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

ESPN FC (@espnfc) által megosztott bejegyzés

Nem sokat szórakozott a Monaco, a 17. percben máris kihasználta az emberelőnyt: Akliouche 16 méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

A 28. percben váratlanul egyenlített a Barca, Yamal harcolta ki magának a helyzetet és is a bal alsó sarkot választotta (1-1). A győztes gólt végül a második félidő közepén a hazaiak szerezték, Ilenikhena kiugrását követően nem hibázott (2-1).

A hajrában a játékvezető még adott egy tizenegyest a Monacónak, ám a visszajátszás megnézése után visszavonta az ítéletét.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 2-1-es vereséget szenvedett az Atlético Madrid vendégeként. A német csapat korán vezetést szerzett, de a többnyire fölényben futballozó spanyolok világbajnok francia csatára, Antoine Griezmann még a szünet előtt egyenlített. Térfélcserét követően sokáig jól tartotta magát a Leipzig, azonban a rendes játékidő utolsó percében az Atlético megszerezte a három pontot érő gólt. A lipcseiek két magyar válogatott játékosa végig a pályán volt.

Az Európa Liga címvédője, az Atalanta rögtön hazai rangadóval kezdett a BL-ben, de az Arsenal elleni összecsapás nem hozott gólt – köszönhetően annak, hogy a bergamóiak olasz válogatott csatára, Mateo Retegui büntetőt hibázott.

A francia Brest viszont győzelemmel debütált a nemzetközi porondon, ugyanis Guingampban 2-1-re legyőzte a Sturm Grazot.